مهر/ معاون اول رئيس‌جمهور از تلاش‌هاي انجام شده در زمينه تهيه و تأمين واکسن و نيز افزايش توليد داخلي قدرداني کرد.

هشتاد و پنجمين جلسه ستاد ملي مقابله با کرونا به رياست محمد مخبر معاون اول رئيس‌جمهور در نهاد رياست‌جمهوري برگزار شد.
مخبر در اين جلسه پس از استماع گزارش دبير ستاد ملي مقابله با کرونا در خصوص کاهش موارد ابتلا به کرونا در کشور و افزايش واکسيناسيون سراسري، از تلاش‌هاي انجام شده در زمينه تهيه و تأمين واکسن و نيز افزايش توليد داخلي قدرداني و اظهار اميدواري کرد؛ ‌ با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي و انجام واکسيناسيون شاهد کاهش مرگ و مير ناشي از اين بيماري در کشور باشيم.
در اين جسه بهرام عين‌اللهي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به فرآيند تأمين اعتبار براي تهيه واکسن، گفت: بخش زيادي از اين روند در دولت سيزدهم انجام شده است.
وي افزود: تلاش و فداکاري کادر پزشکي و پيگيري مسئولان در زمينه تهيه واکسن داخلي و خارجي، کشور در حال عبور از پيک پنجم کرونا است.
رئيسي معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و دبير ستاد ملي مقابله با کرونا نيز در گزارشي به رکوردشکني‌هاي پي درپي در انجام واکسيناسيون اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ميزان ابتلا به کرونا در سراسر کشور شيب نزولي گرفته و اميدواريم در روزهاي آينده شاهد کاهش تعداد مرگ و مير ناشي از کرونا در کشور باشيم.
دبير ستاد ملي مقابله با کرونا با اشاره به آخرين وضعيت رنگ‌بندي استان‌ها و شهرهاي کشور، اظهار کرد: در حال حاضر تنها ۵۷ شهر کشور در شرايط قرمز قرار دارد و از هفته گذشته تا الآن ۱۲ شهر به رنگ آبي در آمده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar