انتخاب/ بيژن عبدالکريمي در نامه‌اي با اشاره به مشکلاتي که اخيرا برايش پيش آمده از حاميانش تشکر کرد. شرح کامل اين نامه به اين شرح است: 

فَاخْلَعْ نَعْلَيْکَ إِنَّکَ بِالْوَادِ الْمُقَدَّسِ طُوًى (طه: ۱۲)

تقدير و سپاس
قبل از هر چيز مراتب شکر و سپاس قلبي خويش را نسبت به آن يگانه حقيقت تقديرگر تقديرآفرين، آن يگانه کانون معنابخش جهان، همان که جان آدمي بسته بدان است و تنها با مأوا گزيدن در آن مي­‌توان از بي­‌خانماني و بي­‌مأوايي رهايي يافت اظهار مي­‌دارم و از ژرفناي وجود ناوجود خويش فرياد تمناي خضوع و خشوع خويشتن را در برابر آن يگانه معبود بزرگ هستي بلند مي­‌نمايم، تمنايي که يگانه ضامن آزادي و آزادگي جان انسان است.

خداوند بزرگ را شاکرم که قصه احمقانه اخراج اينجانب رسواگر پيوند شوم ميان نيروهاي جهل و ناداني و خارجي­‌گري از يکسو و اشرافيت تکنوکرات‌ بوروکرات فاسد و رياکار از سوي ديگر گرديد که بيش از چهار دهه است گفتمان انقلاب را خفه کرده و چهره­‌اي بسيار زشت و کريه از انقلاب به جامعه ما و جهانيان ارائه داده است و شکافي را ميان ملت بزرگ ايران و آرمان­هاي متعالي انقلابي­‌اش ايجاد کرده است، شکافي که محل تجمع بسياري از جرثومه‌­هاي فساد و تباهي قرار گرفته است و اميد دارم تجربه شيرين و پيروزمندانه وفاق عمومي در حمايت از اينجانب که منجر به عقب­‌نشيني نيروهاي جهل و فساد در دانشگاه آزاد اسلامي گرديد، سرآغاز و نقطه عطفي در مبارزه با پيوند شوم مذکور گشته و نيروهاي اصيل انقلاب، بعد از ۴۳ مبارزه با دشمنان بيروني و خارجي، نگاه و اراده والاي خود را با جلب نظر آحاد مردم اين سرزمين معطوف به مبارزه با نيروهايي سازند که همچون موريانه چوب انقلاب را از درون تهي ساخته‌­اند.

بدين وسيله سپاس و قدرداني خويش را قبل از همه کس از دانشجويان و فرزندان معنوي عزيزم در سراسر ايران، آن ناديده‌­ انگاشته­‌شدگان ناديده­‌ انگاشته­‌ناشدني،که معصوميت نگاه­‌هايشان معنابخش حيات من­‌اند اظهار مي‌­دارم و اميدوارم لايق ابراز احساسات صادقانه، صميمانه و بي­‌شائبه يکايک آن عزيزان باشم.

همچنين، از همه متفکران، صاحب­نظران، اصحاب قلم و اساتيد بزرگواري که تفکر و آزادگي‌شان قوام­بخش عقلانيت جمعي و خرد قومي ماست و به حمايتي تمام‌­قد از اينجانب پرداختند، قلباً و متواضعانه سپاسگزارم.

حمايت برخي از سرداران بزرگ جنگ، جانبازان و فعالان عرصه جهاد و ايثار، فرزندان و نيز همکاران دانشگاهي بسيجي‌­ام و نيز برخي از نيروهاي فهيم و هوشمند انقلاب بخشي شورانگيز و فراموش ناشدني از قصه اخراج و بازگشت اينجانب به دانشگاه بوده است. يقين دارم در برابر عزميت، حميت و حمايت اين عزيزان هيچ يک از پايگاه­­هاي ارتجاع و اشرافيت خارجي و داخلي قدرت تجاوز به حقوق حقه آحاد اين ملت را نخواهند يافت.

همچنين بر خود فرض مي­‌دانم که از حمايت يکايک افراد، چه در فضاي مجازي و چه در فضاي غيرمجازي، از اطلاع‌­رساني خبرنگاران و خبرگزاري­ها و همه رسانه­‌ها، از حمايت­هاي همه انجمن­هاي علمي و صنفي و سياسي و نيز از زحمات و تلاش­هاي صميمانه همه همکاران، کارمندان و برخي مسئولين صديقي که با تمام وجود در جهت بازگشت اينجانب به دانشگاه تلاش کردند به حکم ادب باطن، و نه صرفاً بر اساس ادب ظاهر، قدردان و سپاسگزار باشم.

اميدوارم رسوايي مسببين اخراج اينجانب بهانه­‌اي براي تأمل و بازانديشي در خصوص برخي از رويه‌­هاي بسيار غلط اجتماعي در حوزه گزينش افراد براي جايگاه­‌هاي اجتماعي گوناگون، و نيز شيوه­‌هاي رسيدگي به اتهامات و تخلفات آنان در جميع نهادها و ارگان­ها، از جمله در سراسر دانشگاه­هاي کشور گردد.

همچنين، اميدوارم مسئولين امر پيشنهاد سپردن مديريت دانشگاه­هاي سراسر کشور، از  جمله دانشگاه آزاد اسلامي، به اساتيد حقيقي خود همان دانشگاه­ها را جدي­ بگيرند، پيشنهادي که پذيرش آن مي­‌تواند گامي اصيل در جهت اصلاح امور و شروعي تازه براي پر کردن شکاف ميان جامعه دانشگاهي با گفتمان انقلاب و بيرون راندن نيروهاي نفاق از ساحت مقدس دانشگاه باشد.

السلام علي من اتبع الهدي و اجتنب من الکذب و النفاق

بيژن عبدالکريمي
عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي (واحد تهران شمال)

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar