آرمان ملي/ صادق زيباکلام فعال سياسي اصلاح طلب نوشت: انتصاب آقاي دکتر علي باقري به عنوان معاون سياسي وزارت امور خارجه و در حقيقت جانشين شدن وي به جاي آقاي سيدعباس عراقچي بسياري را با شگفتي مواجه ساخت. مي‌گويند آزمودن آزموده خطاست اما به نظر مي‌رسد که برخي همچنان اصرار دارند که آزموده را بيازمايند. نزديک به ۶ سال آقاي علي باقري به همره آقاي‌سعيد جليلي در دوران آقاي احمدي‌نژاد عهده‌دار مذاکرات هسته‌اي بودند اما دريغ از آنکه يک ميلي‌متر پيشرفتي در اين مذاکرات به عمل آيد.

زيباکلام در ادامه نوشت: امروز حتي يک کودک اول دبستان هم مي‌داند که تحريم‌ها چه بلايي بر سر اقتصاد ايران آورده‌اند...گويا براي اصولگرايان تندرو بازگشت به وضعيت عادي، برداشته شدن تحريم‌ها و از سر گيري رونق اقتصادي چندان اهميتي ندارد يا دست‌کم در ذيل ايدئولوژي آنها قرار مي‌گيرد. همين مساله نيز باعث مي‌شود که چندان نسبت به بهبود شرايط اقتصادي در آينده نه چندان دور خوشبين نباشيم.

اين فعال اصلاح طلب در ادامه تصريح کرد: متاسفانه بايد گفت که شهردار شدن آقاي دکتر عليرضا زاکاني و افتادن مسئوليت مذاکرات بر عهده آقاي دکتر علي باقري و همفکران ايشان به معناي آن است که متاسفانه منافع ملي همچنان بايد بلاگردان برخي رويکردهاي دلواپسانه باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar