فردا/ فعال سياسي اصولگرا گفت: ثبات بازار، کنترل وضع لجام گسيخته قيمت ها، آرامش بخشي به مناسبات بين المللي به ويژه همسايگان و لغو تحريم ها رويکردهايي هستند که دولت در کوتاه مدت قصد دارد به آنها بپردازد.

تيم اقتصادي دولت سيزدهم را افرادي تشکيل مي دهند که به نوبه خود در اين حوزه صاحب سبک هستند، از اين رو برخي کارشناسان هماهنگي بين آنها را خيلي سخت توصيف مي کنند.
سيدحسين نقوي حسيني در گفتگويي درباره هدف گذاري تيم اقتصادي دولت گفت: يکي از عمده مشکلات حال حاضر کشور موضوعات اقتصادي است و رئيس جمهور نيز در بيانات خود همواره اين نويد را داد که براي معيشت مردم و رونق اقتصادي کشور کارهاي اساسي صورت خواهد گرفت.
وي با اشاره به هدف هاي اقتصادي دولت، افزود: سفره مردم به مسکن، گردش سرمايه، جهش توليد، کنترل تورم و ثبات بازار گره خورده است بنابراين دولت همه توان و تلاش خودش را در حوزه اقتصادي مي کند و از همه نيروها و صاحب نظران با برنامه در اين حوزه بهره مي گيرد و به آنها نقش خواهد داد.
اين نماينده ادوار مجلس يادآور شد: افرادي که هم اکنون در تيم اقتصادي دولت عضويت دارند همه صاحب نظرند و انديشه هاي خوبي در حوزه اقتصادي دارند بنابراين يک تيم مقتدر اقتصادي در دولت مستقر شده اند و هدفمند جلو مي روند. يکي يکي نيز آثار اقدامات آنها دارد نمايان مي شود. از سيمان گرفته که قيمتش به يک چهارم کاهش يافت تا برخي کالاهاي اساسي همچون مرغ و برنج که کاهش معني‌داري را در قيمت آنها شاهد بوديم.

وي افزود: تيم اقتصادي دولت براي مسکن، تجارت داخلي، توليد، حوزه مالي و پولي و غيره برنامه دارد و به تدريج آثار اين برنامه ها خودش را در ثبات قيمت ها نشان مي دهد، اميدواريم در ادامه نيز شاهد اشتغال زايي و بازگشت فعاليت هاي اقتصادي به روال طبيعي باشيم.

اين فعال سياسي اصولگرا با اشاره به برنامه کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تيم اقتصادي دولت رئيسي در حوزه اقتصادي گفت: دولت در برنامه بلند مدت موضوع کاهش نرخ تورم و افزايش ارزش پول ملي را در دستورکار دارد. ثبات بازار، کنترل وضعيت لجام گسيخته قيمت ها، آرامش بخشي به مناسبات بين المللي به ويژه همسايگان و لغو تحريم ها رويکردهايي هستند که دولت در کوتاه مدت قصد دارد به آنها بپردازد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar