باشگاه خبرنگاران/ فرمانده نداجا گفت: نداجا بايد مورد توجه قرار بگيرد تا مداوم تجهيزاتش را به‌روز کند.
 
امير دريادار شهرام ايراني فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکيد بر مورد توجه و حمايت قرار گرفتن اين نيرو از سوي مجلس گفت: نداجا بايد آنچنان مورد توجه قرار بگيرد که مداوم تجهيزاتش را به‌روز کند تا در عرصه دريا بيش از پيش با اقتدار حاضر شويم.

وي ارتباط ميان مجلس شوراي اسلامي و نداجا را در مسير پيشرفت عنوان کرد و يادآور شد: انتظار ما حمايت هاي هميشگي قوه مقننه و البته صد چندان بيشتر است، چراکه نيروي دريايي ارتش مفتخر است امنيت شاهراه اقتصادي کشور در عمق درياها را تأمين کند و بايد در مقابل پديده تروريسم دريايي با اقتدار ظاهر شود.

فرمانده نداجا تصريح کرد: ابزار در اختيار نيروي دريايي ارتش نشان دهنده اقتدار و توانمندي کشور در چند حوزه است و بايد تقويت شود که نخستين حوزه توانمندي ما، آموزش استاندارد و به‌روز است.

وي فناوري را دومين حوزه اقتدار برشمرد و گفت: تمام تجهيزات ما در لبه فناوري و در بالاترين سطح قرار دارند و از نظر تقسيم بندي در سطح بين الملل، پيچيده ترين فناوري ها در زير دريايي ها و سپس ناوشکن‌هاست.

ايراني تأکيد کرد: جوانان عزيز ما با درخشش در عرصه علم آموزي و فعاليت در صنعت و سرآمدي در فناوري و تحقيقات، ابزارهاي در اختيار نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران را در شرايط تحريم و تهديد تهيه مي‌کنند. ما با به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران در پهنه‌هاي آبي به راحتي و با اقتدار مي توانيم اين توانمندي و خود باوري مردم ايران را به نمايش بگذاريم.

وي محدوده عملياتي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران را گسترده خواند و گفت: اگرچه ما مرزبان هستيم اما کيلومترها فراتر از مرزهايمان، از اقتصاد کشور پاسداري و نگاهباني مي‌کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar