نامه نيوز/ يک تحليلگر مسائل سياسي اظهار کرد: از اينکه دلواپسان توبه کردند و سرعقل آمدند قلبا خوشحال هستم، همين اندازه که اين دوستان ديگر راه اشتباه نمي روند به فال نيک مي گيرم.


محمد مهاجري درباره چرايي تغيير رويکرد معني دار دلواپسان گفت: در دين ما راه توبه و بازگشت از اشتباه باز است. آنها اشتباهي کردند و از اشتباه شان برگشتند. حالا چرا بايد آنها را شماتت کنيم. وقتي اين افراد به عقلانيت و منطق رسيدند و گرايش به مردم و توجه به منافع ملي و آرامش اقتصاد کشور بهتر پيدا کردند، معتقدم نبايد سرزنش‌شان کنيم.

وي افزود: کسي که توبه مي کند را بايد تحويل گرفت و ارج نهاد، پس نبايد با زبان تلخ با دلواپسان توبه کرده برخورد کنيم. معتقدم آنها به سر عقل آمدند و منطقي دارند فکر مي کنند. تا پيش از اين رويکرد دلواپسان اين شکل بود که اگر دولتي را دوست نداشند، حاضر بودند خودشان را به گناه آلوده کنند تا به آن دولت تهمت بزنند اما اگر دولت دوست شان بود نه تنها به آن تهمت نمي زنند بلکه حمايت مي کنند.

اين تحليلگر مسائل سياسي اظهار کرد: از اينکه دلواپسان توبه کردند و سرعقل آمدند قلبا خوشحال هستم، همين اندازه که اين دوستان ديگر راه اشتباه نمي روند به فال نيک مي گيرم.

وي درباره رويکرد مثبت کريمي قدوسي در قبال همکاري دولت رئيسي با آژانس بيان کرد: در مقايسه با بسياري از اين دلواپساني که درون مجلس هستند، آقاي کريمي قدوسي قريب يک سال است که متحول شده، در اين مدت به جز يکي دو مورد، او يا سکوت مطلق بوده يا موضع معقول و منطقي گرفته است؛ يعني اين طور نيست که به دليل انتخابات رياست جمهوري و عوض شدن دولت تغيير رويکرد داده باشد.

 
 
اين فعال رسانه اي درباره رويکرد دلواپسان در قبال احياي برجام گفت: اين دوستان يک زماني فکر مي کردند که ديگران کارهاي خارق العاده انجام مي دهند وقتي الان خودشان پشت فرمان اين ماشين نشسته اند، متوجه شدند کلاج ماشين مشکل دارد، دنده جا نمي رود، ترمزش نمي گيرد. در مجموع فهميدند ماشين مشکل دارد و اشکال از دست فرمون راننده قبلي نبوده است پس بايد ماشين را درست کنند.

مهاجري بيان کرد: دلواپسان امروز در پي آن هستند که اصلاح ساختارهايي را که فکر مي کردند دولت قبلي دارد اشتباه انجام مي دهد، همان ها را دوباره دارند مورد توجه قرار مي دهند. حالا در موضوع برجام نيز اين دوستان متوجه مي شوند که اين توافق چقدر خوب و شيرين است و چقدر کشور و جامعه با آن روي آرامش مي بيند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar