ايلنا/ به گزارش رويترز، رهبران جهان اين هفته با تمرکز بر افزايش تلاش‌ها براي مقابله با تغييرات آب و هوايي و همه‌گيري کرونا به سازمان ملل در نيويورک مي‌روند و از ديگر موضوعاتي که انتظار مي‌رود وزيران در طول هفته درباره آنها بحث کنند، مساله  افغانستان و ايران است.

در حالي که شيوع ويروس کرونا همچنان به دليل انتشار نامناسب واکسن ادامه دارد، تعدادي از کشورها به صورت مجازي در اين مجمع حضور دارند، اما برخي از روساي‌جمهور، نخست وزيران و وزيران خارجه قرار است به ايالات متحده سفر کنند.

آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل به رويترز گفت:  نابرابري در رابطه با واکسيناسيون امروز چشمگير است. ما در حال تلاش براي گسترش برنامه جهاني واکسيناسيون ۷۰ درصد از جهان تا نيمه اول سال آينده هستيم.

نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد، گفت: "در اجلاس سازمان ملل، بايدن در مورد اولويت‌هاي اصلي ما صحبت خواهد کرد؛ او در خصوص پايان دادن به همه‌گيري کرونا؛ مبارزه با تغييرات آب و هوايي و دفاع از حقوق بشر، دموکراسي و نظم مبتني بر قوانين بين‌المللي صحبت مي‌کند"

به دليل همه‌گيري، نمايندگان حاضر سازمان ملل متحد به تعداد بسيار کمتري محدود شده است و اکثر رويدادهاي حاشيه‌اي مجازي يا ترکيبي از مجازي و غيرحضوري خواهد بود. از ديگر موضوعاتي که انتظار مي‌رود وزيران در طول هفته درباره آنها بحث کنند، مساله  افغانستان و ايران است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar