فارس/ وزير امور خارجه در مراسم توديع و معارفه معاونان سابق و جديد وزارت خارجه گفت: وظيفه ماست که قدردان زحمات همه عزيزان در دستگاه ديپلماسي و آقاي ظريف که در هشت سال گذشته تلاش‌هاي زيادي انجام دادند، باشيم.

حسين اميرعبداللهيان امروز (يکشنبه) در مراسم توديع و معارفه معاون سابق و جديد وزارت امور خارجه طي اظهاراتي عنوان کرد: از جمله حوزه‌هايي که تمرکز زياد در پيشبرد سياست خارجي دولت سيزدهم خواهد داشت معاونت سياسي وزارت امور خارجه است.
وي افزود: ابتدا به دليل اين‌که در دولت جديد تاکنون فرصت برگزاري مراسم توديع و معارفه وزراي دستگاه‌هاي ذيربط به روش قديمي فراهم نشده است قبل از ورود به موضوع جلسه امروز، مايلم از زحمات برادر عزيزمان آقاي دکتر ظريف در هشت سال گذشته تلاش‌هاي زيادي را داشتند، تشکر کنم.

وزير امور خارجه بيان کرد: ممکن است در داخل کشور نسبت به نقد سياست خارجي در دولت قبل و دولت‌هاي گذشته تحليل‌ها و ارزيابي‌هاي مختلفي وجود داشته باشد، ولي همه ما اعضاي خانواده وزارت امور خارجه و دستگاه ديپلماسي هستيم و فکر مي‌کنم اين وظيفه ماست که قدردان زحمات همه عزيزان در دستگاه ديپلماسي از جمله آقاي دکتر ظريف باشيم که در هشت سال گذشته تلاش‌هاي زيادي را انجام داد و بخشي از تلاش‌هايشان منجر به نتايج خوب و مطلوب شد و بخشي از تلاش‌هايشان به دلايل مختلف آن نتيجه مطلوب را نداشت؛ ولي اين چيزي از وظيفه ما در قدرداني از آن‌چه گذشتگان براي ما در وزارت امور خارجه به جا گذاشتند، نمي‌کاهد.

اميرعبداللهيان بيان کرد: اميدوارم همانطور که بنده از ايشان خواستم و هم آقاي رئيسي و در نشست‌هايي که داريم از تجربه و مشورت‌هايشان ايشان برخوردار مي‌شويم، اين ارتباط همچنان حفظ شود و در دستگاه ديپلماسي بتوانيم از ظرفيت و تجربه ايشان در حوزه‌هايي که موفقيت‌هايي داشتند استفاده کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar