ايرنا/ فرمانده ارشد ارتش جمهوري اسلامي ايران در منطقه شمال شرق کشور گفت: هيچ مشکلي در امنيت مرزهاي ايران وجود ندارد و در حال حاضر تمامي مرزهاي شرقي و مشترک ايران با کشور افغانستان نيز در امنيت کامل است.

امير سرتيپ ستاد رضا آذريان روز يکشنبه در حاشيه بازديد از مرز دوغارون شهرستان تايباد استان خراسان رضوي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: استقرار هميشگي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و مرزباني در تمامي مرزهاي شرقي ايران، امنيت کاملي را برقرار کرده است.
وي ادامه داد: به رغم برخي تحرکات جنگي در افغانستان طي چند ماه گذشته جاي هيچ گونه نگراني براي مردم ايران اسلامي وجود ندارد زيرا نيروهاي مسلح کشور در طول شبانه روز با چشماني باز و با صلابت و اقتدار هميشگي خود آماده مقابله با هرگونه تحرک خصمانه‌اي هستند.
فرمانده ارشد ارتش جمهوري اسلامي ايران در منطقه شمال شرق کشور گفت: نيروهاي مسلح مستقر در مرزهاي شرقي کشور با تمام قوا و هوشياري ترفندها و نقشه هاي شوم دشمنان را رصد کرده و در صورتي که خطايي از سوي آنها سر زند جواب سختي از سوي نيروهاي مسلح ايران اسلامي دريافت خواهند کرد. 
آذريان افزود: برقراري امنيت يکي از مهمترين وظايف نيروهاي مسلح است که با افزايش امکانات و به کارگيري نيروهاي کارآمد در حال افزايش بوده و توان و آمادگي تک تک نيروهاي مسلح کشورمان مثال زدني است.
وي اضافه کرد: نيروهاي متحرک هجومي ارتش جمهوري اسلامي ايران بايد از تحرک بالايي برخوردار باشند و قبل از رسيدن نيروهاي دشمن به مرز، آنها را غافلگير کنند.
فرمانده ارشد ارتش جمهوري اسلامي ايران در منطقه شمال شرق کشور گفت: نيروهاي مسلح ايران اسلامي مستقر در مرزهاي مشترک ايران و افغانستان در کنار يکديگر با تمام توان و آمادگي ايستاده اند و براي رسيدن به اهداف خود از هيچ تلاشي کوتاهي نخواهند کرد.
آذريان افزود: مردم ايران اسلامي از همه نيروهاي مسلح کشور که در اقصي نقاط کشور در حال حفاظت از آب و خاک اين کشور هستند انتظار دارند که همچون هميشه حافظ حريم کشور باشند و بدون شک دعاي آنها هميشه بدرقه راه نيروهاي مسلح ايران اسلامي و خانواده هاي آنها خواهد بود.
وي تاکيد کرد: دشمنان ايران اسلامي بدانند که همچون هميشه و تحت هيچ شرايطي نمي توانند به اهداف شوم خود دست پيدا کنند و نيروهاي مسلح ايران اسلامي با صلابت و توان هميشگي خود اجازه نخواهند داد کوچکترين خدشه اي به آب و خاک کشور وارد شود.
بازديد از يگانهاي نظامي مستقر در مرز دوغارون از ديگر برنامه هاي سفر سرتيپ دوم ستاد رضا آذريان، فرمانده ارشد ارتش جمهوري اسلامي ايران در منطقه شمال شرق کشور به گذرگاه زميني دوغارون بود.
استان خراسان رضوي بيش از ۳۰۰ کيلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کيلومتر از اين امتداد در شهرستان تايباد واقع است.
شهرستان ۱۳۸ هزار نفري تايباد در ۲۲۵ کيلومتري جنوب شرقي مشهد قرار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar