تجارت نيوز/ حسن روحاني، ديگر نه رئيس جمهور است و نه خبري از او شنيده مي‌شود. دوران او تمام شده اما حالا برخي خواستار محاکمه او شده‌اند و هشتگ محاکمه روحاني را داغ کرده‌اند. موافقان روحاني هم مي‌گويند محاکمه او را مي‌پذيرند اما در يک دادگاه علني.

مخالفان حسن روحاني از چند سال قبل بر طبل محاکمه يا استيضاح او مي‌کوبيدند. تا آنجا که طرح سوال و استيضاح حسن روحاني بارها در مجلس مطرح شد. بعد از آن هم برخي اصرار داشتند او بايد پيش از اتمام چهار ساله دوم دولتش، از قدرت کنار برود که نشد.
مخالفان حالا مساله محاکمه روحاني را مطرح کرده‌اند و حتي برخي مي‌گويند بايد خيلي زود روحاني را محاکمه کرد. چون ممکن است مرغ از قفس بپرد!

به گزارش فرارو اين مساله را محمدحسين آصفري، نماينده اراک مطرح کرد و در توييتي نوشت: با رسيدن انبوه واکسن از ساير کشور‌ها مشخص شد ما تحريم پرزيدنت روحاني بوديم. زودتر دست به کار شويد تا مرغ از قفس نپريده!

آغاز ماجراي محاکمه روحاني
هشتگ محاکمه روحاني پيش از اين هم مطرح شده بود. آنگونه که فرارو نوشته جواد نيک‌بين، نماينده کاشمر هم در نشست علني روز يکشنبه ۱۴ شهريور در تذکر شفاهي گفته بود: آقاي قاليباف نياز است به صداوسيما دستور داده شود که يا فيلم گاندو را متوقف يا محاکمه روحاني را شروع کنند. چون صبر مردم در حال لبريز شدن است.
او گفته بود يا فيلم گاندو دروغ است يا راست، چنانچه دروغ است مي‌طلبد از پخش آن جلوگيري شود و اگر واقعيت دارد محاکمه روحاني بايد شروع شود.
اما قبل از اين ماجرا هم خبرگزاري فارس خبري را منتشر کرد که مي‌گفت بيش از ۵۰۰ هزار نفر از دانشجويان، طلاب و اقشار مختلف مردم با امضاي نامه‌اي در ۱۸ بند از حسن روحاني به کميسيون اصل نود مجلس شکايت کردند و خواهان محاکمه او شدند.

آنگونه که فارس گفته «افزايش نرخ ارز، نابودي اشتغال، بکارگيري عوامل جاسوس در مناصب کليدي و زمينه‌سازي براي افزايش مرگ و مير کرونا» از جمله اتهام‌هاي حسن روحاني است.
البته اين خبرگزاري همچنين گفته بود که محاکمه و شکايت از حسن روحاني با سه محور ديگر هم به کميسيون اصل ۹۰ مجلس رفته است. سه محور بورس، مسکن و مداخلات ارزي.
البته گويا محمود احمدي‌نژاد هم يکي از مدافعان محاکمه روحاني است. او هم گفته روحاني بايد به جرم تمهيد مقدمات ريختن خون مردم بيگناه، داغدار کردن خانواده ها، بردن آبروي کشور و توهين و اهانت به عموم مردم” محاکمه شود.

روحاني را محاکمه کنيد اما در دادگاه علني!
اولين واکنش به طرح مساله محاکمه روحاني از جانب محمدرضا خاتمي بود. به گزارش جماران محمدرضا خاتمي گفته: چه اشکالي دارد، در يک محاکمه علني دادگاه برگزار شود و آقاي روحاني بتواند حرفهايش را بزند؟ از محاکمه نترسيم، به شرطي که عادلانه و علني باشد.
او گفته بود اين، اتفاق خوبي است؛ اگر همه کساني که مانند آقاي روحاني در مسئوليت بوده اند در دادگاه حضور يابند.
البته خاتمي توضيحي هم درباره مساله واردات واکسن کرونا داده است. چون يکي از مهم‌ترين اتهاماتي که به روحاني زده مي‌شود تاخير در واردات و کندي واکسيناسيون بوده است.
حالا محمدرضا خاتمي گفته بهتر است روحاني در يک دادگاه علني حاضر شود و به اتهاماتش جواب بدهد. چون او گفته از جهانگيري مستقيما شنيدم که تمام واکسن‌ها در دولت سابق، پيش‌خريد شدند. به جز ۵ ميليون دوز واکسن آسترازنکا که دوستان (دولت جديد) آن از کارخانه‌اي در امارات به جاي۹ دلار، ۱۴ دلار خريده‌اند.
 
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar