فارس/ رئيس شوراي سياسي حزب‌الله گفت که تصميم وارد کردن سوخت از ايران از طريق دريا، تصميمي بود که حزب آن را اتخاذ کرد تا کرامت مردم حفظ و به تحقير آنان پايان داده شود.

«ابراهيم امين السيد» رئيس شوراي سياسي حزب‌الله لبنان امروز يکشنبه به شدت از عملکرد مسئولان اين کشور در عدم حل مشکلات مردم انتقاد کرد.
شبکه خبري المنار به نقل از السيد گزارش داد، تصميم وارد کردن سوخت از ايران از طريق دريا، تصميمي بود که حزب آن را اتخاذ کرد تا کرامت مردم حفظ و به تحقير آنان پايان داده شود.
وي با اشاره به تصميم حزب الله براي حل مشکلات مردم لبنان، تأکيد کرد، مسئولان لبناني، «فقط مي‌دانند که چگونه پولهاي بي‌حد و حصر از سفارتخانه‌ها دريافت و از آن استفاده کنند.... [پولهايي که] همچنان از آمريکاييها، اروپاييها، کشورهاي [حاشيه] خليج [فارس] و عربستان سعودي به دست آنان مي‌رسد».
اين مسئول حزب الله خاطر نشان کرد: «مقاومت جنايات، دروغها، خيانت آنان را براي ملت برملا کردند... آيا اقدام مقاومت، دولت را سوق خواهد داد تا مشکلات مردم را حل و گاز، نفت و سوخت وارد کند؟».
السيد خاطر نشان کرد: «ما نمي‌توانيم در حل مشکلات مردم، بر روي انسانهاي ترسو شکست خورده حساب باز کنيم. لذا چه در زمينه سوخت يا هر چه مربوط به زندگي مردم باشد، [خودمان] اقدام خواهيم کرد».
اين مسئول حزب الله درباره رابطه با سوريه گفت: «از چند سال پيش [به مسئولان] گفتيم که برويد و ببينيد که چگونه باب روابط را با سوريه باز کنيد تا مردم راحت باشند و [سوريه نيز] محصولات کشاورزي و صنعتي بفرستد، ولي هيچ کس جرأت نکرد برود».
وي در پايان تأکيد کرد: «شرم‌آور اينکه [مسئولان] پس از اينکه سفير آمريکا موافقت کرد و مطمئن شدند که کشتي [حامل سوخت] از ايران، حرکت کرده و موضوع جدي است، يک هيأت فرستادند. اکنون [آمريکا] مي‌خواهد از مصر و اردن براي ما گاز بياورد!».
رسانه‌هاي لبناني، صبح روز پنجشنبه  از ورود تانکرهاي حامل سوخت ايران به اين کشور خبر دادند. لبنان در نتيجه تحريم‌هاي آمريکا از يک سال و نيم پيش با وخامت اوضاع اقتصادي از جمله کمبود سوخت روبه‌ورست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar