ايسنا/ عزت‌الله ضرغامي از برداشته شدن منع صدور رواديد گردشگري ايران خبر داد. صدور اين رواديد از ابتداي سال ۹۹ متوقف شده است.

 وزير ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي در مراسم توديع و معارفه معاونان ميراث فرهنگي و گردشگري اين وزارتخانه گفت: با صحبت‌هايي که با رييس‌جمهور داشتم منع صدور رواديد برداشته خواهد شد. ايشان نيز اين موضوع را قبول کرده و البته نگراني‌هايي درباره ويروس کرونا داشتند که توضيحات لازم را به آقاي دکتر رئيسي ارائه کرده‌ام. بسياري از کشورهاي دنيا صدور رواديد را شروع کرده‌اند و بهتر است ما نيز اين موضوع را شروع کنيم.

ضرغامي همچنين بيان کرد: گردشگري حق همه مردم در همه جاي دنيا است و نقش ويژه‌اي در ديپلماسي عمومي دارد. اين صنعت مي‌تواند روابط تيره ديپلماتيک را بهبود بخشد و روابط حسنه را بين دولت‌ها پايدار کند.

صدور رواديد گردشگري ايران همزمان با همه‌گيري ويروس کرونا به دستور ستاد ملي کرونا متوقف شد. بيشتر از يک سال است که در سطح وزارت امور خارجه و ستاد ملي کرونا براي ازسرگيري صدور اين رواديد مذاکره مي‌شود و حتي در کميته‌هاي ستاد ملي کرونا مصوبه مي‌گيرد، اما هر بار در صحن ستاد با آن مخالفت شده است. فعالان گردشگري بارها از ستاد ملي کرونا درخواست کرده‌اند با اجراي قوانين سختگيرانه و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، به گردشگراني که دو دُز واکسن کرونا را تزريق کرده‌اند، اجازه سفر به ايران داده شود. درحال حاضر ايران تنها براي درمان، تجارت و تحصيل ويزا صادر مي‌کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar