ایسنا/ رئیس شورای سیاسی حزب الله با انتقاد از دولت لبنان گفت که تصمیم این حزب برای واردات سوخت ایران در راستای حفظ کرامت مردم است.

به گزارش پایگاه خبری العهد، ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان تاکید کرد: تصمیم واردات سوخت ایران از طریق دریا و رسیدن به سوریه و سپس لبنان ، تصمیم بزرگی بود که حزب الله به منظور حفظ کرامت مردم و پایان دادن به ذلت و حل مشکلات آن ها اتخاذ کرد.

وی با انتقاد از مقامات لبنانی گفت: آیا اقدام مقاومت باعث خواهد شد که دولت مشکلات مردم را حل کند و گاز ومازوت و نفت را از هر جایی که بخواهد بیاورد؟

این مقام حزب الله تاکید کرد: ما در مساله حل مشکلات مردم نمی توانیم به بزدل های شکست خورده اعتماد کنیم و در مساله مازوت و هر چیزی که به زندگی مردم مرتبط است اقدام خواهیم کرد.

وی درخصوص سوریه گفت: ما سال هاست که می گفتیم سوریه راه تنفس لبنان است، بروید و ببینید که چگونه روابط با این کشور را ایجاد کنید تا مردم راحت شوند اما هیچ کس جرأت رفتن نداشت. مساله شرم آور این است که آن ها پس از موافقت سفیر آمریکا هیات فرستادند، زمانی که مطمئن شد نفتکش ایران حرکت کرد و مساله جدی است به این فکر افتاد که نفت را از مصر سپس اردن و سوریه و بعد از آن به لبنان برساند.

بر اساس این گزارش پس از ارسال دومحموله سوخت ایران به لبنان، سایت تخصصی تانکر تراکرز روز گذشته اعلام کرد که سومین نفتکش حامل سوخت ایران به سمت لبنان درحال حرکت است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar