ایسنا/ رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال گفت: تقویت ارتباطات دوستانه میان ایران و پرتغال، نقش مهمی در توسعه همکاریهای دو کشور در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دارد.

کارلوس آنتونیو ریکو دا کوشتا نهوش، سفیر پرتغال در تهران ظهر امروز (دوشنبه ۲۹ شهریورماه) با جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
رحیمی در این دیدار با اشاره به قدمت ٥٠٠ ساله مناسبات دو کشور، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت ها و توانمندی‌های ایران و پرتغال در عرصه‌های گوناگون، نقش مهمی در کمک به ارتقاء سطح مناسبات و همکاری های دوستانه فیمابین دارد.

وی در ادامه افزود: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پرتغال در مسیر کمک به رشد و توسعه ارتباطات و مناسبات رو به رشد دو کشور تلاش می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - پرتغال در ادامه افزود: افزایش ارتباط و دیدارهای مسئولان سیاسی و پارلمانی دو کشور و رایزنی و مشورت درخصوص راه‌های توسعه همکاری‌های تهران - لیسبون از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی تصریح کرد: تقویت ارتباطات دوستانه میان ایران و پرتغال، نقش مهمی در توسعه همکاریهای دو کشور در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های یکجانبه‌گرایی آمریکا در منطقه و جهان، گفت: ایالات متحده آمریکا همواره در جهت تأمین منافع خود در مناطق مختلف جهان به ایجاد تنش و آشوب می پردازد.

کارلوس آنتونیو ریکو دا کوشتا نهوش، سفیر پرتغال در تهران نیز در این دیدار، گفت: گسترش همکاری‌های فیمابین با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف و مورد علاقه، نزد مسئولان سیاسی و پارلمانی پرتغال مورد توجه و پیگیری قرار دارد.

وی در ادامه افزود: روابط ایران و پرتغال از قدمت و پیشینه زیادی برخوردار است و شایسته است تا سطح مناسبات فیمابین بیش از پیش گسترش یابد.

این دیپلمات پرتغالی همچنین گفت: پرتغال همواره از توافق برجام حمایت کرده است و تداوم مذاکرات و گفتگوها را راهکاری مناسب در حل و فصل اختلافات می داند.

کوشتا نهوش در پایان این دیدار گفت: توسعه مناسبات فیمابین در عرصه‌های مختلف پارلمانی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی، علمی، آموزشی و ورزشی به نفع مردم دو کشور است و نمایندگان مجالس دو کشور می بایست در جهت رفع موانع و کمک به توسعه همکاری ها گام بردارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar