فارس/ نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی به گزارش‌ها درباره اینکه نخست‌وزیر جدید رژیم قصد ندارد در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل از رویه او پیروی کند پاسخ داد.

پس از آنکه اعلام شد «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی قصد ندارد در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل رویه سلفش، «بنیامین نتانیاهو» علیه ایران را در پیش بگیرد، نتانیاهو با لحنی تند از او انتقاد کرد.

طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی بنت قرار است دوشنبه هفته آینده در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند. این نخستین بار در ۱۲ سال گذشته است که فردی غیر از نتانیاهو این جلسه را به نمایندگی از رژیم صهیونیستی مورد خطاب قرار می‌دهد.

در ۱۲ سال گذشته، بنیامین نتانیاهو ۱۰ بار در جلسات مجمع عمومی سازمان ملل به نمایندگی از رژیم صهیونیستی سخنرانی کرد. محور تمامی این سخنرانی‌ها را ایران تشکیل می‌داد و او هر بار با ارائه نمایش‌هایی تبلیغاتی که معمولاً به استیضاح گرفته می‌شد مدعی شده بود ایران تا مدت کوتاهی دیگر به سلاح هسته‌ای دست پیدا خواهد کرد.

یکی از بحث‌انگیزترین سخنرانی‌های نتانیاهو در سال ۲۰۱۲ ارائه شد. او در آن جلسه با ارائه یک نقاشی از یک بمب اتمی مدعی شده بود ایران به زودی به چنین سلاح هسته‌ای دست پیدا خواهد کرد.

روز گذشته رسانه‌ها گزارش دادند تیم «نفتالی بنت» به بی‌حاصلی نمایش‌های تبلیغاتی نخست‌وزیر سابق این رژیم علیه ایران در سخنرانی‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعتراف کرده و گفته قصد ندارد از سبک او پیروی کند.

مقام‌های موساد و دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در آستانه سفر نفتالی بنت به نیویورک از او پرسیده‌اند آیا قصد دارد در سخنرانی مجمع عمومی اطلاعاتی درباره حزب‌الله یا ایران رو کند یا خیر اما دستیاران بنت گفته‌اند نمی‌خواهند از «ترفندهای مشابه نتانیاهو» استفاده کند.

سخنگوی نفتالی بنت هم امروز گزارش‌های روز گذشته را تأیید کرد و گفت: «سخنرانی بنت متفاوت از سخنرانی‌های نتانیاهو خواهد بود. از ابزارهای کمکی تصویری، پوستر، نقاشی و موارد مانند اینها استفاده نخواهیم کرد.»

نتانیاهو در توییتر پاسخ داده است: «دغدغه‌های بنت برای متمایز کردن نتانیاهو به هر طریق ممکن ضربات سنگینی به اسرائیل در زمینه مبارزه با ویروس کرونا، مبارزه با ایران هسته‌ای و مبارزه دیپلماتیک علیه فلسطینی‌ها وارد می‌کند.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar