برنا/ یک چهره سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه کسانی که در هیات‌های جناح اصولگرایی هستند بالای 65 تا 70 سال هستند به عنوان مثال آقای عسگراولادی و مرحوم حبیبی با فوت از مسئولیت کنار رفتند و این موضوع متاسفانه حتی در احزاب جدیدی که به نام جوانان ساخته شد و در اصلاح‌طلبان هم مطرح است.
 
«غلامعلی رجایی»، چهره سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با برنا، در رابطه با عدم وجود سیاست جوانگرایی در جریان اصلاحات و لجاجت بزرگان این جریان بر سر صندلی‌ها گفت: آسیب لجاجت با جوانان گرایی در هر دو جناح مشترک است اگر بخواهیم به این موضوع، پلاکارد دو جریان سیاسی کشور را بچسبانیم و شماره بدهیم از جمله مواردی است که در هر دو مشترک است.

 
او افزود: همه کسانی که در هیات‌های جناح اصولگرایی هستند بالای 65 تا 70 سال هستند به عنوان مثال آقای عسگراولادی و مرحوم حبیبی زمانی از مسئولیت کنار رفتند که فوت کردند و این موضوع متاسفانه حتی در احزاب جدیدی که به نام جوانان ساخته شد و در اصلاح‌طلبان هم مطرح است. به عنوان مثال زمانی که حزب ندا تاسیس شد تصور می‌شد جوان‌ها آن را اداره می‌کنند اما باز هم اداره آنها به افرادی واگذار شد که جوان نبودند.

رجایی تاکید کرد: قاعدتا جوان‌ها باید از تجربه بزرگترها استفاده کنند اما نه اینکه اینها فقط نظاره‌گر باشند و آنها نقش پدرخواندگی را ایفا کنند به نظر من این موضوع از مشکلاتی است که در انقلاب برطرف نشد.

او خاطرنشان کرد: باید سازوکاری فراهم شود تا بزرگترها در احزاب متوجه این نقد بشوند، من فکر می‌کنم توصیه‌های حاکمیتی هم در این موضوع حیاتی است و رسانهها هم باید به آن بپردازند. بعضی افراد به تجربه خود می‌نازند اما کار در سیاست نشاط و چابکی می‌خواهد، برخی بزرگان در سن‌های بالای 60 دچار فراموشی می‌شوند و قاعدتا کسی که نتواند از اصالت خود خوب استفاده کند، نمی‌تواند طراح یا مدیر خوبی هم باشد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar