ایسنا/ رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه قطعا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای زمینه‌های خوبی را برای همکاری در زمینه‌های مختلف ایجاد خواهد کرد، گفت: امید است جمهوری اسلامی ایران بتواند از ظرفیت‌های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود استفاده کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه حضور در شانزدهمین اجلاس روسای دادگاه‌های عالی دولت‌های عضو سازمان همکاری شانگهای اظهار کرد: فلسفه و رسالت تشکیل سازمان همکاری شانگهای در خصوص مسائل تجاری، اقتصادی، امنیتی و... است.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: در این راستا، اجلاس روسای دیوان عالی کشور نیز هر ساله تشکیل می‌شود و دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته نیز در این اجلاس شرکت داشت و امسال نیز دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران با یک امتیاز ویژه شرکت دارد و آن امتیاز این است که جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضو دائم سازمان همکاری شانگهای پذیرفته شده‌ است.

وی تصریح کرد: قطعا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در این سازمان زمینه‌های خوبی را برای همکاری در زمینه‌های مختلف ایجاد خواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در این سازمان نقش آفرینی کند و امید است که بتواند از ظرفیت‌های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود اقدام کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar