ایسنا/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور پیام هایی درگذشت نوجوان ایذه ای را تسلیت گفتند.

علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ایذه ای، روز ۱۸ شهریورماه در یک حادثه آتش‌سوزی برای نجات جان دو زن سالمند دل به آتش زد و دچار سوختگی شدید شد. این نوجوان فداکار پس از انتقال به بیمارستان سوانح و سوختگی آیت الله طالقانی اهواز، به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان انتقال یافت. در این مدت با دستور وزیر کشور روند درمانی و رسیدگی به این نوجوان پیگیری شد اما در نهایت بامداد روز گذشته آسمانی شد.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پیام هایی جداگانه درگذشت این نوجوان را تسلیت گفتند.

متن پیام های تسلیت نمایندگان به شرح زیر است:

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش:

ایثارِ نوجوان فداکار ایذه ای در نجات جان بانوان گرفتار در آتش اقدامی رشادت گونه بود؛ به واقع ‎علی لندی زندگی بخشید و آسمانی شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

مصطفعی نخعی نماینده مردم نهبندان:‏

ایثار ریشه در فرهنگ اصیل این مردم فداکار دارد. شهادت ‎علی لندی‌، جلوه زیبایی از خودگذشتگی در زمانه‌ای است که مادی‌گرایی بیش از هر زمانی جلوه‌گری می‌کند. روحش شاد.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت:
‏‎
علی لندی نشان داد مکتب ‎حسین فهمیده بعد از ۴۰ سال هنوز پرقدرت و با صلابت در جان و فکر نوجوانان و جوانان این کشور جاری و زنده است. خوشا به سعادتت شهید سعید.

مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران:‏

به انقلاب طعنه می زدند که شهدای دفاع مقدس، متولدین قبل از انقلاب بودند؛ جمهوری اسلامی کدام قهرمان را تربیت کرده است؟
امثال ‎شهید حججی در شهدای مدافع حرم و ‎شهید لندی در میدان ایثار، پاسخ محکمی به یاوه گویان است. گرچه اینها از ضرورت کار و توجه بیشتر در جوانان و نوجوانان کشور نمی کاهد.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز:‏

دیروز نوجوانی نارنجک به خود بست و به زیر تانک دشمن رفت و امروز نوجوانی به آتش زد تا جان‌ همسایه را نجات دهد. این داستان فرزندان ‎ایران است که با غیرت و شجاعت بزرگ شده اند. از حماسه فهمیده تا علی لندی باید درس هوشیاری و فداکاری را بیاموزیم. تسلیت به ایرانیان و خانواده ‎علی لندی.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید

instagram.com/akharinkhabar