آخرین خبر/ وزرای خارجه آمریکا و عربستان طی دیداری در واشنگتن درباره ایران، یمن و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند. وزارت امور خارجه عربستان سعودی همچنین اعلام کرد که وزیر امور خارجه این کشور با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره مسائل دوجانبه و مسئله توافق هسته‌ای گفت‌وگو کرده است.

دیدار وزرای خارجه آمریکا و عربستان درباره ایران و یمن
 
به گزارش ایلنا به نقل از العربیه، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا طی کنفرانس خبری مشترک با «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان ضمن اشاره به اهمیت روابط واشنگتن با ریاض، گفت که شراکتی قوی با پادشاهی عربی سعودی داریم.

بلینکن افزود که ایالات متحده متعهد به دفاع از امنیت عربستان است و افزود که با همتای سعودی خود درباره پرونده‌های یمن، ایران و تعدادی از مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کرده است.

از طرفی فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان نیز در این کنفرانس خبری مشترک روابط کشورش با ایالات متحده آمریکا را برای منطقه و جهان مهم دانست.

وزرای خارجه آمریکا و عربستان در دیدار خود علاوه بر روابط دوجانبه درباره مسائل منطقه‌ای و در مقدمه آن یمن و ایران گفت‌وگو کردند.

رایزنی عربستان و آمریکا برای افزایش همکاری درباره توافق هسته‌ای با ایران
 
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری عرب‌نیوز؛ فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی همچنین روز پنج‌شنبه با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار کرد.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه عربستان سعودی، بن فرحان و مالی درباره تقویت همکاری آمریکا-عبرستان سعودی در زمینه مسئله هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی مرتبط گفت‌وگو کردند.

همچنین آنچه که "تخطی‌های ایران از معاهده‌های بین‌المللی مرتبط با توافق هسته‌ای و حمایت ایران از شبه‌نظامیان تروریست" خوانده شده از سوی دو طرف مورد بحث‌ و گفت‌وگو قرار گرفت.

گفتنی است؛ فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی برای دیدار با مقامات آمریکایی راهی واشنگتن شده است.

شایان ذکر است؛ وزیر خارجه سعودی در ماه ژوئن گذشته نیز با همتای آمریکایی خود درباره ایران و سیاست‌های منطقه‌ای این کشور گفت‌وگو کرده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar