آخرین خبر/ رئیس جمهور در دومین گفتگوی تلویزیونی به دغدغه های مردم از جمله مسئله کرونا، مشکلات معیشتی مردم، ارز 4200 تومانی و مذاکرات برجامی پرداخت.

مردم حتما واکسن بزنند

رئیس جمهور گفت: از همه کسانی که واکسن نزده اند دعوت میکنم که حتما واکسن بزنند. ما معتقدیم در جهت واکسیناسیون همگانی باید کار اغنایی انجام داد تا کار اجباری.

معیشت مردم دغدغه روزانه و هر ساعت بنده است

رئیس جمهور افزود: دومین مسئله ما بعد کرونا معیشت مردم است و دغدغه روزانه و هر ساعت بنده است. ما از فشاری که روی قشر کم درآمد هست خبر داریم و احساس میکنم که همیشه کنار سفره آنها هستیم. البته این گرانی ها مربوط به گذشته است.

شوک به بازار وارد نخواهیم کرد

رئیس جمهور گفت: مردم را بی اطلاع نخواهیم گذاشت و شوک به بازار را وارد نخواهیم کرد. درباره ارز ترجیحی 4200 تومانی بررسی ها نشان می دهد که فایده آن به جیب مردم نرفته است. اصلاح این مساله با غافلگیری صورت نخواهد گرفت. همه جوانب کار بررسی خواهد شد و مردم و بازار در جریان جزئیات قرار خواهند گرفت. مشارکت مردم در جریان اجرای این عدالت شرط موفقیت آن است.

بیش از یک میلیون مسکن نیاز کشور است 

رئیس جمهور افزود: بیش از یک میلیون مسکن نیاز کشور است و این کار را ما شدنی می دانیم باید اقتصاد پیشران را با ساختن مسکن جلو ببریم مقدمات کار نیز آماده شده است.

دلایل سفرهای استانی از زبان رئیس جمهور

رئیس جمهور گفت: مسئولیت ما فقط در تهران نیست و وظیفه ما هست که به استان ها هم سر بزنیم. کارِ میدانی، پشت میز انجام نمی‌شود. هفته هفت روز است و ما شش روز کار ملی انجام می‌دهیم و یک روز هم باید به استان ها سر بزنیم.

سفره مردم را به مذاکرات گره نخواهیم زد و هیچ زمانی ایران میز مذاکره را ترک نخواهد کرد 

رئیس جمهور گفت : اقتصاد مقاومتی را دنبال خواهیم کرد و سفره مردم را به مذاکرات گره نخواهیم زد و هیچ زمانی ایران میز مذاکره را ترک نخواهد کرد و ما نسبت به مذاکرات نتیجه محور جدی هستیم در طرف مقابل هم آمادگی او برای لغو تحریم ها نشان جدیت او می تواند باشد.

دولت نباید ارتباط خودش را با مردم قطع کند

رئیس جمهور: دولت ما دولت مردمی است و در هر شرایطی با مردم دیدار می کنیم در شرایط کرونایی هم به شکل کرونایی ارتباط خواهیم داشت دولت نباید ارتباط خودش را با مردم قطع کند.

هشدار رئیس جمهور درباره مزاحمت داعش برای منطقه

رئیس جمهور گفت: اگر داعش یک حرکت جدی علیه آن صورت نگیرد زمینه مزاحمت برای بسیاری از کشورها و مردم منطقه را فراهم خواهد کرد و آینده بسیار بدی را رقم خواهد زد.

توضیحات رئیسی در مورد انتصابات در دولت

رئیس جمهور: محور ما برای انتصاب افراد کارآمدی است در اعضای کابینه من کسانی را انتخاب کرده ام که حتی به بنده رای نداده اند 

قبول داشتن بنده شرط کار کردن در دولت نیست من با بعضی از این دوستان شاید حتی یک بار هم زیر یک سقف یا جلسه نبوده ایم و حتی سابقه رفاقت با هیچکدام از آنها را نداشته ام

اوضاع خزانه چگونه است؟

رییس جمهور : اگر بگویم وضع خزانه در هنگام آغاز فعالیت دولت جدید چه بود برخی ما را به گله گذاری متهم می کنند. همه شاخص ها نشان می دهد که وضعیت چگونه است.

تعهداتی که دولت قبل در پنج ماه آخر ایجاد کرد مزید بر علت شده است

راهبرد ایران ایجاد وحدت در افغانستان است

رئیسی: تشکیل دولت فراگیر در افغانستان که بتواند همه گروه های این کشور را نمایندگی کند مورد حمایت ماست.

بعد از اخراج آمریکا از افغانستان مسئله دست ساخته آنها یعنی داعش در این کشور مطرح است. آمریکایی ها خودشان اعتراف کردند که داعش دست ساخته آنهاست .

از حاکمان افعانستان می‌خواهیم که در برابر جنایات داعش ایستادگی کنند.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar