ایسنا/ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با وزیر خارجه عراق دیدار و درخصوص مناسبات ایران و آمریکا و آخرین تحولات منطقه رایزنی کرد.

به گزارش سایت وزارت خارجه عراق، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که اکنون در منطقه به سر می برد با فواد حسین، وزیر خارجه عراق در ابوظبی دیدار و رایزنی کرد.

بنا بر اعلام طرف عراقی، این دو درخصوص آخرین تحولات سیاسی و امنیتی منطقه و همچنین روابط ایران و آمریکا و راه های فعال کردن "گفت وگوهای مقدماتی که پیش از این انجام‌شده بود"، بحث و تبادل نظر کردند.

فواد حسین در این دیدار بر اهمیت تقویت ثبات در منطقه و غنیمت شمردن فرصت ها تاکید کرد.

وزیر خارجه عراق درخصوص انتخابات اخیر این کشور نیز با رابرت مالی رایزنی کرد.

از سوی دیگر، رابرت مالی از نقش مهم عراق در منطقه و تلاش برای ایجاد پل های ارتباطی میان کشورهای منطقه برای حل اختلافات از طریق گفت وگو وراه های مسالمت آمیز تمجید کرد.

براساس این گزارش، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در سفر به امارات متحده عربی همچنین با مقامات ارشد این کشور دیدار کرد و درباره مسائل مختلف از جمله برنامه هسته‌ای ایران در منطقه گفت‌وگو کردند.

سفارت آمریکا در امارات متحده عربی در صفحه توییترش نوشت: رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و دنیل بنایم قائم مقام دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور شبه جزیره عربستان و شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی و انور قرقاش وزیر مشاور امارات در امور خارجه دیدار و درباره تعهد مشترکمان به راهکارهای دیپلماتیک برای چالش‌های امنیتی منطقه از جمله فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar