آخرین خبر/ اولین نماز جمعه تهران پس از شیوع کرونا به امامت حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری اقامه می‌شود.

طی روزهای گذشته شورای سیاستگذاری ائمه جمعه طی اطلاعیه‌ای در خصوص اقامه مجدد نماز عبادی سیاسی و دشمن‌شکن نمازجمعه از برگزاری اولین نمازجمعه تهران پس از شیوع کرونا خبر داد.

بر همین اساس، نماز جمعه این هفته تهران بعد از بیش از یک سال تعطیلی به علت شیوع بیماری کرونا، به امامت حجت‌الاسلام علی اکبری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
 
به گزارش فارس؛ بدین منظور در دانشگاه تهران برای ورود نمازگراران از ساعت 10صبح باز خواهد شد و نمازگزاران با رعایت پروتکل های بهداشتی، این فریضه الهی ـ سیاسی را به جا خواهند آورد.

در همین رابطه حجت الاسلام «علی نوری» در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به برگزاری نماز جمعه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، با اشاره به هفته وحدت گفت: سخنران پیش از خطبه نماز جمعه «شیخ خالد عبدالوهاب ملا» رئیس مجمع علمای اهل سنت عراق خواهد بود.

وی ضمن اشاره به اینکه در اولین نماز جمعه تهران بعد از ایام کرونا یاد شهدای حادثه تروریستی در ۲ نماز جمعه افغانستان را گرامی خواهیم داشت ادامه داد: برخی از مجروحان نماز جمعه افغانستان که برای مداوا به ایران منتقل شدند مهمان ویژه این هفته خواهند بود.

نوری با بیان اینکه در نماز جمعه این هفته از مدال‌آوران طلایی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان تجلیل خواهد شد ادامه داد: رویکرد‌های جدید، نماسازی و چیدمان موکب‌ها نیز در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی میزبانی خوبی از نمازگزاران داشته باشیم.

به گفته نوری در ایام مقابله با کرونا که برای حفظ سلامت شهروندان نماز جمعه با حضور نمازگزاران اقامه نمی‌شد، هر هفته خطبای جمعه سخنرانی خود را که جایگزین خطبه محسوب می‌شود از طریق رسانه ملی و بدون حضور نمازگزاران به سمع و نظر مردم می‌رساندند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar