دیده‌بان ایران/ نماینده مردم مریوان در مجلس یازدهم گفت: افزایش سرعت اینترنت باید به اولویت اول ما تبدیل شود چون در حال حاضر سال تحصیلی فرزندان‎‌مان آغاز شده است و باید شرایط را برای آن‌ها فراهم کنیم. اما با این حال این اولین بار است که جریان کند شدن اینترنت را می‌شنوم.
 
حدود یک ماهی است که کاربران فضای مجازی از کاهش سرعت اینترنت در کشور خبر می‌دهند. کاهش سرعتی که برخی آن را به طرحی موسوم به طرح صیانت از حقوق کاربران مجازی یاد می‌کنند. کاهش سرعت اینترنت اما این روزها داد والدینی که فرزندان‌شان درگیر آموزش مجازی هستند را هم در آورده است اما تا به الان هیچ مقام رسمی‌ای در خصوص این کاهش پهنای باند هیچ اظهارنظری را مطرح نکرده است.
در همین راستا شیوا قاسمی‌پور، نماینده مردم مریوان در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار دیده‌بان ایران با اظهار بی‌اطلاعی از روند کاهش سرعت اینترنت، گفت: اولین بار است که جریان کند شدن اینترنت را می‌شنوم. پسر خود من دانش‌آموز است و حتی یکبار هم اینترنت‌اش قطع و یا کم سرعت نشده است.

قاسمی‌پور در ادامه افزود: اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، ما حتما پیگیری خواهیم کرد. افزایش سرعت اینترنت باید به اولویت اول ما تبدیل شود چون در حال حاضر سال تحصیلی فرزندان‎‌مان آغاز شده است و باید شرایط را برای آن‌ها فراهم کنیم.

وی در خصوص کاهش پهنای باند اینترنت با توجه به اعلام خود وزارت ارتباطات، اظهار کرد: مگر می‌شود اینکار را انجام دهند؟ ما در مجلس در خصوص این قضیه صحبت کردیم اما در مورد این قضیه یک بخشی از آن زیر نظر وزارت ارتباطات است و از دسترس ما خارج است.
نماینده مجلس یازدهم درباره آخرین خبرها از بازگشایی مدارس، خاطر نشان کرد: اولویت اول ما سلامت دانش‌آموزان است اما در شرایط فعلی هدف ما بازگشایی مدارس با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar