ایرنا/ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: خطبه‌های نماز جمعه محل بیان گلایه‌ها آن هم با زبان تند نیست زیرا در چنین حالتی فرد مسوول یا سکوت کرده و یا به لجبازی خواهد پرداخت که در نهایت کاری پیش نخواهد رفت.

آیت‌الله مصطفی محامی روز پنجشنبه در همایش ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در مواجهه با مسوولان نگاه ما باید نگاهی برادرانه باشد و در پیگیری مطالبات مردم زبان تند و نا به جا نداشته باشیم.
وی افزود: در صورت انجام همه پیگیری‌ها و عدم دریافت نتیجه آخرین مرحله کار طرح گلایه‌ها آن هم با رعایت انصاف و زبانی نرم در خطبه‌های نماز جمعه است.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: وحدت در میان مردم از همه اقوام و مذاهب یکی از نیازهای ضروری و دارای اولویت جامعه اسلامی بویژه در استان ما است و متاسفانه گاهی برخی علمای شیه و سنی به علت عدم شناخت از فضای سیستان‌وبلوچستان باعث ایجاد تفرقه و درگیری می‌شوند.
وی با تاکید بر حل مشکلات میان شیعه و سنی خاطرنشان کرد: باید نمونه عملی وحدت را نشان دهیم و نیازمند کرامت‌های اخلاقی، از خودگذشتگی، ایثار، انصاف، تواضع، بصیرت، هوشیاری و پرهیز از خودخواهی، تکبر و کارهای جاهلانه هستیم.
آیت الله محامی با اشاره به اهتمام جدی به امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: دو واجب فراموش شده ابزاری برای اصلاح جامعه و نیازمند اقدامات مختلف از جمله احیای ستادهای امر به معروف و نهی از منکر و نیز ارائه آموزش است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar