انتخاب/ مذاکره کننده روسیه گفت: ۹۰ درصد اختلافات در شش دور مذاکرات احیای برجام حل شده است

 اولیانوف در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی اظهار داشت: "همکار خوبم انریکه مورا از اتحادیه اروپا در 14 اکتبر از تهران دیدن کرد ، طرف ایرانی به نوبه خود تمایل خود را برای سفر به بروکسل قبل از پایان ماه اعلام کرد." وی افزود: "که چی؟"

وی خاطرنشان کرد که مورا - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که کمیسیون مشترک برجام ، نهاد رسمی مذاکرات وین را هماهنگ می کند - نمی تواند از جانب سایر امضاکنندگان برجام، مذاکره کند.

اولیانوف گفت: "مذاکرات واقعی فقط در وین در قالب چند جانبه با مشارکت نیابتی مناسب ایالات متحده امکان پذیر است." واشنگتن ، که در سال 2018 از برجام خارج شد ، به صورت غیر مستقیم در وین در کنار دیگر امضاکنندگان برجام - چین ، فرانسه ، آلمان ، ایران ، روسیه و انگلستان شرکت می کند.

مذاکره کننده روسیه گفت که مسکو "انتظار داشت مذاکرات طی دو هفته آینده از سر گرفته شود" و اکنون "زمان از سرگیری" گفتگوها فرا رسیده است. وی خاطرنشان کرد که چهار ماه از پایان دور ششم در وین در 20 ژوئن می گذرد.

اولیانوف گفت که 90 درصد از چالش های مربوط به احیای برجام در وین حل شده است. 10 درصد باقی مانده موضوعات "بحث برانگیز" بودند ، اما با این وجود، او گفت "شانس موفقیت نسبتاً زیاد است".

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar