ایرنا/ آیت الله سید ابراهیم رییسی در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از دشت مغان، با عشایری که در مسیر بودند، دیدار کرد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی که از صبح امروز به اردبیل سفر کرده است، با جمعی از عشایر دشت مغان دیدار کرد.
رییس جمهوری پس از شنیدن مشکلات و دغدغه‌های مردم، اظهار کرد: دشت مغان دارای نعمت های از جمله آب‌ و  زمین حاصلخیز  است و مردان و زنان این منطقه با اراده خودشان و با دستان پینه بسته در زمین های کشاورزی تولید می کنند.
آیت الله رییسی افزود: شما مشکلاتی دارید، یکی از مشکلات اراضی است که باید به افراد صاحب حق برسد که بخشی از کار انجام شده و بخشی باید انجام شود. مشکل دیگر، آب است که من از پروژه آبرسانی بازدید داشتم. بخش های مختلف این این پروژه با پیشرفت ۷۶ و ۹۰ درصد همراه بوده است.
 وی گفت: در مجموع اگر همتی از سوی استاندار، وزارت نیرو و مسئولان منطقه انجام شود، آب بزودی وضعیت منطقه را متحول می کند که این کار هم شدنی است.
رییس جمهوری در پایان گفت: نامه های شخصی را بدهید پیگیری انجام شده و نتیجه به شما اعلام می شود
رییس جمهوری پیش از این از  شبکه‌ آبیاری و زهکشی اراضی پایاب سد خداآفرین بازدید کرد.
آیت الله رییسی پس از دریافت گزارش از مسئولان پروژه، استاندار، نمایندگان استان با اشاره به لزوم تشکیل سریعتر این پروژه،اظهار کرد: اگر در تکمیل این پروژه تاخیر شود، این تاسیسات از بین می رود. 
وی افزود: با فروش اموال مازاد دولت در استان و بودجه۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، باید اعتبارات پروژه تامین شده تا هرچه سریعتر این پروژه  تکمیل شود.
رییس دولت سیزدهم امروز همچنین بعد از دریافت گزارش مسئولان کشت و صنعت مغان، گفت: استاندار طرح توسعه این شرکت را  قطعی کنند تا کشت و صنعت مغان از درآمد بیشتری برخوردار شده و همچنین از اعتبارات استفاده کند و بیکاری را در منطقه از بین ببرد.
 آیت الله رییسی تصریح کرد: این شرکت در این منطقه مسئولیت اجتماعی دارد و باید در این زمینه برنامه ریزی شود.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: موظف هستیم تا جایی که امکانات کشش دارد نسبت به توسعه منطقه و اشتغال تلاش کنیم. وجهی برای کند کردن توسعه وجود ندارد. دولت باید برای آبادانی منطقه تلاش کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar