فارس/ رئیس جمهور گفت: ارتباط با مردم باید جزو برنامه‌های اصلی مسؤولان باشد.

 
سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان اردبیل که در سالن ولایت برگزار شد، سفرهای استانی را عامل ارتباط هر چه بیشتر مردم با مسؤولان دانست و اظهار کرد: ارتباط با مردم باید جزو برنامه‌های اصلی مسؤولان باشد.

وی به مسائل مطرح شده توسط نمایندگان و وزرای دولت اشاره کرد و افزود: در رفع مسائل و مشکلات باید اولویت‌ها توجه کنیم، چرا که نمی‌توانیم همه مشکلات را در یک بازه زمانی رفع کنیم.

مسائل و مشکلات جزئی فدای پروژه‌های کلان نشود

رئیس جمهور تاکید کرد: نباید به خاطر پرداختن به مسائل و پروژه‌های کلان، مسائل جزئی و کوچک را فدا کرده و از آنها عبور کنیم. برخی پروژه‌های کوچک با صرف هزینه و وقت کم قابل حل بوده و مشکل بزرگی از مردم را رفع می‌کنند.

وی به ضرورت شناسایی اولویت‌ها تاکید کرد و گفت: تکمیل شدن طرح‌های نیمه تمام جزو مصوبات سفرهای استانی است چرا که این پروژه‌ها مردم را آزار داده و در صورت تکمیل نشدن در طول زمان، هزینه‌های صرف شده را از بین می‌برند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: در شأن اردبیل نیست که با وجود ظرفیت‌های موجود تا این اندازه مشکلات و مسائل داشته باشد.

وی بیان کرد: کمبود بودجه و اعتبارات در کشور وجود دارد ولی باید در این وضعیت با کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها از یک‌سو و اولویت‌بندی پروژه‌ها مسائل را مدیریت کنیم.

بروکراسی و نظام پیچیده اداری مهم‌ترین مانع تحول است

رئیس جمهور به احیاء ظرفیت‌ها در استان‌ها نیز تاکید کرد و اظهار داشت: اقدامات و مجموع پیگیری‌ها باید به تحولات ختم شود که شامل تحولات شناختی، تحول در نهادها و تحول در فرآیندها است.

وی تغییر و تحول در نگرش‌ها، نگاه سازمانی و کوتاه کردن راه‌ها و کاهش بروکراسی اداری را ضروری دانست و تصریح کرد: نظام پیچیده اداری مهم‌ترین مانع تحول است که باید حذف شود.

آیت الله رئیسی اصلاح در استفاده از امکانات در کشور را ضروری دانست و اذعان کرد: استفاده از آب، برق، انرژی و ... باید بهینه بوده و راه‌های استفاده خوب از این امکانات مهیا شود.

خصوصی‌سازی باید با هدف افزایش تولید و رفع مشکلات انجام شود

وی خصوصی‌سازی و عدم تصدی‌گری دولت در بخش تولید را از جمله مسائل توسعه‌ای کشور دانست و ادامه داد: خصوصی‌سازی باید در جهت افزایش تولید و رفع مشکلات باشد.

مهم‌ترین مساله استان اردبیل بیکاری است

رئیس جمهور مهم‌ترین مساله استان اردبیل را بیکاری دانست و گفت: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری در استان اردبیل وجود دارد که با فعال شدن آنها، اشتغال نیز حل خواهد شد.

وی توازن و عدالت در تعیین بودجه سال آینده و سال‌های بعد را از برنامه‌های دولت سیزدهم دانست و بیان کرد: استفاده از نیروی انسانی بومی در بحث‌‌های کارشناسی و مدیریتی بسیار حائز اهمیت است.

آیت الله رئیسی به ظرفیت‌های معطل مانده صنایع استان نیز اشاره کرد و گفت: ۳۰ تا ۴۰درصد صنایع استان تعطیل یا نیمه تعطیل است که باید در اولویت استان قرار گیرد.

رئیس جمهور خطاب به بانک‌ها اظهار کرد: هیچ مرکز تولیدی نباید به‌دلیل مشکلات و بدهی‌های مالی تعطیل شود و هیچ بانکی نباید عامل تعطیلی یک مرکز تولیدی و صنعتی و بیکاری کارگران شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar