ایرنا/ رئیس جمهور امروز پس از دریافت استوارنامه های سفرای جدید قبرس و بلژیک به بیان مطالبی پرداخت.

رییسی: روابط ایران و قبرس در حوزه‌های اقتصادی قابلیت افزایش دارد

آیت‌الله سید ابراهیم صبح دوشنبه ضمن دریافت استوارنامه «آندریاس کوزوپیس» سفیر جدید قبرس خطاب به وی گفت: امیدوارم با تجربیات و دانش شما روابط دو کشور در پایان دوره مأموریت توسعه پیدا کند.
رییس جمهوری افزود: روابط بین دو کشور در مرحله‌ای است که می‌تواند در حوزه‌های اقتصادی و تجاری افزایش یابد و امیدوارم این روابط به سطح قابل قبولی برسد.
آندریاس کوزوپیس سفیر جدید قبرس نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پیش از این نیز در دوره‌ای سفیر قبرس در ایران بوده است، گفت: ظرفیت زیادی برای افزایش روابط بین دو کشور در حوزه‌های اقتصادی و تجاری وجود دارد که می‌تواند باعث تقویت روابط شود.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (دوشنبه) همچنین استوارنامه «علی علیزاده» سفیر جدید جمهوری آذربایجان را دریافت کرد.

علاقه‌مند به گسترش همکاری‌ با بلژیک در عرصه‌های اقتصادی هستیم

سیدابراهیم رییسی روز دوشنبه پس از دریافت استوارنامه جیانمار کوریتزو سفیر جدید بلژیک با اشاره به سوابق روابط دوستانه دو کشور گفت: ایران علاقه‌مند به گسترش همکاری‌ها با بلژیک و اروپا در عرصه‌های اقتصادی و تجاری است اما نباید اجازه دهیم بیگانگان بر این روابط تاثیر بگذارند.
رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده است، افزود: با وجود این، کشورهای اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل نکردند. کشورهای اروپایی چه در توافق برجام و چه در مسائل دیگر نباید به نحوی عمل کنند که آمریکا احساس کند اروپا حوزه نفوذ اوست.
رییسی خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال توسعه و تحمیل اراده ظالمانه خود در دنیا است، اما کشورهای دیگر نباید اجازه دهند یکجانبه‌گرایی و دست‌اندازی آمریکایی‌ها به مناطق مختلف در دنیا ادامه یابد.
جیانمار کوریتزو سفیر جدید بلژیک در تهران نیز در این دیدار با اشاره به سوابق دوستانه روابط بین دو کشور، گفت: امیدواریم با گسترش روابط اقتصادی، روابط بین تهران و بروکسل بیش از پیش تقویت شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar