فارس/ وزیر خارجه پاکستان امروز (سه‌شنبه) با همتای ایرانی خود در محل وزارت امور خارجه دیدار و در ضیافت ناهار امیرعبداللهیان شرکت کرد.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان که به منظور شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان به اضافه روسیه به تهران سفر کرده، امروز (سه‌شنبه) مورد استقبال رسمی همتای ایرانی خود قرار گرفت.

وزیر خارجه پاکستان پس از آن در ضیافت ناهار همتای ایرانی خود شرکت کرد.

تهران روز چهارشنبه پنجم آبان ماه ۱۴۰۰ میزبان دومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان درباره تحولات این کشور است. 

در نشست روز چهارشنبه وزرای خارجه ایران، چین، پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و روسیه شرکت می‌کنند. وزرای خارجه چین و روسیه به صورت مجازی و بقیه وزرا به صورت حضوری در این نشست شرکت خواهند کرد.

در نخستین نشست وزرای خارجه ۶ کشور همسایه افغانستان شامل ایران، چین، پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان که ۱۷ شهریور ماه به صورت مجازی و به ریاست پاکستان برگزار شد، توافق شد که دور بعدی این نشست در تهران برگزار شود. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در این نشست از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار گذاشتن تمامی امکانات خود به منظور پیشبرد مذاکرات بین الافغانی خبر داد.

گفتنی است وزیر امور خارجه ایران ۲۶ مهر ماه در تماس تلفنی با همتای پاکستانی ضمن دعوت از وی برای شرکت در نشست همسایگان افغانستان در تهران، مسئولیت حاکمان افغانستان برای تامین امنیت مردم این کشور و مقابله موثر با اقدامات گروه‌های تروریستی را مورد اشاره قرار داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar