تسنیم/ امیرحسین مرادی که در جریان اغتشاشات آبان ۹۸ دستگیر و به اتهام زورگیری با سلاح به اعدام محکوم شده بود، از زندان آزاد شد.

بابک پاک‌نیا، وکیل امیرحسین مرادی گفت: امیرحسین مرادی از مدتی قبل به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود. وضعیت خاص او و همچنین روند مثبتی که پرونده داشت، مسئولان قضائی را بر این داشت که با آزادی امیرحسین مرادی موافقت کنند.
وی ادامه داد: باید تشکر ویژه‌ای از حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه و نیز مسعود ستایشی، قائم مقام رئیس کل دادگستری تهران داشته باشم که کمک شایانی در روند آزادی امیرحسین مرادی داشتند.
وی افزود: با مساعدت مسئولان قضائی، نامه آزادی امیرحسین مرادی از دادگاه به زندان و از زندان هم به بیمارستان محل درمان وی ارسال شده و از این پس امیرحسین مرادی بعد از ترخیص از بیمارستان در یکی دو روز آینده، زندگی را در کنار خانواده خود ادامه خواهد داد و به زندان بازنخواهد گشت.
پاک‌نیا ادامه داد: روند پرونده امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی به خوبی طی می‌شود. مرادی خوشبختانه از زندان آزاد شد و احتمال می‌دهم تا دو سه ماه آینده دو متهم دیگر پرونده هم از زندان آزاد شوند.
گفتنی است؛ امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی در جریان اغتشاشات آبان 98 دستگیر شدند و پس از آن به جرم مشارکت در سرقت مسلحانه مقرون به آزار در شب و خروج غیرقانونی از کشور اعتراف و به اعدام محکوم شدند.
خبر اعدام این سه متهم را غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی وقت قوه قضائیه در تیرماه سال گذشته به رسانه‌ها داده بود.
پس از مدتی بابک پاک نیا، وکیل این متهمان با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود نوشت: حکم اعدام این سه نفر از سوی شعبه اول دیوان عالی نقض شده است. تا اینکه امروز خبر آزادی یکی از این متهمان به صورت رسمی منتشر شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar