آخرین خبر/ امروز وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که مذاکرات هسته ای از 2 هفته پیش با ورود «انریکه مورا» هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در تهران آغاز شده و همچنین علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران در بروکسل در توییتی از شروع مذاکرات پس از دیدار با هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام پیش از پایان ماه نوامبر خبر داد و خاطر نشان کرد که تاریخ دقیق مذاکرات ایران و 1+4 اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سؤالی درباره مذاکرات هسته‌ای در نشست خبری گفت: گفت‌وگو هایی بین معاون سیاسی وزارت خارجه و انریکه مورا شروع شد و امروز آقای باقری برای ادامه گفتگوها در بروکسل است. دیدار ما درباره این است که زمانی که وارد مذاکره جدی با ۱+۴ می شویم چگونه مذاکره کنیم و در مسائل تمرکز کنیم که همه طرف ها در کوتاه ترین زمان به تعهداتشان برگردند. بازگشت آنها به برجام آورده مهمی برای ما نیست. اینکه چگونه همه طرف ها به تعهداتشان برمی گردند نشان می دهد که تحریم ها ذیل برجام درباره ایران به طور کامل برداشته می شود. ما نمی‌خواهیم از نقطه بن بست مذاکرات وین وارد مذاکره وین شویم. البته فرمت مذاکرات وین را قبول داریم و به زودی پس از ارزیابی گفتگوی های امروز در بروکسل درباره اینکه در چه تاریخی وارد مذاکرات شویم تصمیم می گیریم اما این زمان دیر نخواهد بود.

توییت علی باقری درباره تاریخ دقیق برگزاری مذاکرات هسته ای

علی باقری بعد از دیدار با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در پیامی توئیتری از زمان برگزاری مذاکرات خبر داد.
متن توئیت معاون سیاسی وزارت خارجه به شرح زیر است:
گفت‌وگویی جدی و سازنده با انریکه مورا در مورد عناصر ضروری مذاکرات موفق داشتم.
توافق کردیم‌ پیش‌ از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع کنیم.
تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar