آخرین خبر/ انتشار فیش های حقوقی دو مدیر ارشد پالایشگاه امیرکبیر در رسانه ها بازتاب زیادی یافت اما پیگیری ها حکایت از آن دارد که حقوق های نجومی محدود به این دو فیش نبوده است و تعداد فیش‌ها بیشتر از این تعداد است.

روز گذشته فیش های حقوقی دو مدیر در فضای مجازی دست به دست می شد که دریافتی نجومی  ۸۴ تا ۲۱۵ میلیون تومانی در آن درج شده است.

ارقام زیر را می توان در فیش حقوقی مدیران ارشد پالایشگاه امیرکبیر دید:

* مدیر مالی ۲۱۵ میلیون تومان( جمع حقوق و مزایا ۴۴ میلیون تومان + ۶۶ میلیون تومان کارانه + ۱۰۰ میلیون تومان کارت هدیه= دستمزد ۴ سال یک کارگر)

 *مدیر منابع انسانی ۱۲۵ میلیون تومان

به گزارش فارس بعد از انتشار فیش حقوق های نجومی مدیر روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر  در قبال جنجال روزهای اخیر هیچ توضیحاتی ارائه نداد تا در نهایت روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درباره فیش‌های منتشر شده توضیحات مبهمی منتشر کرد و نوشت: برخی از ارقام مربوط به مزایای غیر مستمر مندرج در این تصاویر اساسا ‌مرتبط با پرداخت های سنوات گذشته بوده که بصورت تجمیعی در یکماه منظور شده است.

در ادامه توضیحات آمده است "برابر مقررات جاری، دریافت هر گونه حقوق و مزایا در مجموعه های صنعت  که تابع مقررات حقوق وزارت نفت می باشند، سقف مشخصی تعریف گردیده که برای همگان لازم الاجرا است."

اما موضوع به همین جا ختم  نشد بررسی ها حاکی از آن است که حقوق های نجومی در ماه های مختلف سال به این مدیران پرداخت شده است.

پس از انتشار خبر حقوق های غیرمتعارف رئیس جمهور دستور برکناری 2 مدیر نجومی بگیر را صادر کرد.

به گزارش فارس همچنین مدیر عامل پتروشیمی امیرکبیردر واکنش به این اتفاق گفته است روند بررسی و شفافیت مالی کارکنان و مدیرانی که دریافت‌های نامتعارف و نجومی داشته اند همچنان ادامه دارد.

واکنش یکی از مدیران برکنار شده به انتشار فیش حقوقی

با این حال علی جابری مسئول منابع انسانی پتروشیمی امیرکبیر که پس از جنجال های ایجاد شده فیش های حقوقی از سمتش برکنار شده، با ارسال نامه ای به آخرین خبر توضیحاتی را درباره این ماجرا بیان کرده است. وی در این نامه موضوع دریافت حقوق های نجومی را از اساس تکذیب کرده و ایجاد شدن این موضوع را به "تسویه حساب های شخصی" ربط داده است.
جابری در بخشی از این نامه آورده است: تمام اخبار درباره عزل من و همکارانم توسط وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی از اساس کذب است و این جوسازی‌ها توسط افراد مغرض برای اعتبار بخشیدن به شایعه‌سازی‌ها صورت گرفته است.
وی در قسمت دیگری از این نامه آورده است: فیش‌هایی که به اسم بنده و همکارانم این رو‌زها دست به دست می‌چرخد حتی نزدیک به واقعیت هم نیست و همانطور که سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بر اساس بررسی مراجع ذیصلاح در اطلاعیه خودش تاکید کرد، این تصاویر اصلا فیش حقوقی نیستند و یکسری اعداد و ارقام فضایی را در چند آیتم به هم چسبانده‌اند و به نام فیش حقوقی منتشر کرده‌اند.
وی از مراجع نظارتی درخواست کرده که با "سختگیری بیشتر" به این موضوع ورود مجدد داشته باشد.
وی همچنین دریافتی خود را با رقم های مندرج در فیش منتشر شده بسیار متفاوت ارزیابی کرده است.

خبرنگار: علی اکبر علی مردانی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar