ایرنا/ پیمان سعادت دستیار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مدیر کل اروپای غربی روز جمعه با نمایندگان کمیسیون اروپا در بروکسل دیدار کرد و دو طرف بر عزم خود برای توسعه روابط فی‌مابین تاکید کردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلژیک با انتشار توئیتی در این رابطه نوشت: هیات ایرانی به ریاست پیمان سعادت صبح امروز با نمایندگان سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان کمیسیون اروپا دیدار کرد.
بر اساس این پیام، دو طرف تمام جنبه های روابط ایران و اتحادیه اروپا را ارزیابی و بر عزم خود برای تلاش به منظور روابط بهتر و جامع تر تاکید کردند.

بلژیک آخرین ایستگاه سفر دستیار وزیر امور خارجه به اروپا است. او پیشتر به پرتغال، ایرلند و فنلاند سفر و در آنجا با مقام‌های ارشد این کشورها دیدار کرده است. در دوبلین وی با سونیا هایلند همتای ایرلندی خود ملاقات و در خصوص مسائل مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

در این ملاقات مسائل دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت و درباره راه کارهای تنوع بخشی و تقویت روابط دوجانبه از جمله در حوزه اقتصادی، فن آوری و فرهنگی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. دو طرف بر ظرفیت های بالقوه فراوان روابط دوجانبه تاکید کردند و قرار شد سازوکار تنوع بخشی بیشتر به روابط دوجانبه در آینده پیگیری و اجرایی گردد.

دستیار وزیر امور خارجه در این دیدار، به مشکلات کنونی توافق هسته ای و بدعهدی‌های اروپا در اجرای کامل تعهدات برجامی هم اشاره و تصریح کرد: اروپا اگر نمی تواند و یا اراده لازم برای فشار به آمریکا را ندارد، نباید به صورت غیرمنصفانه تلاش کند بر ایران فشار وارد آورد. وی خاطر نشان کرد که سیاست تحریم و فشار از سوی هر نهاد و کشوری بر تصمیمات ایران تاثیر گذار نیست و ایران پاسخ مناسب در  این خصوص خواهد داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar