تسنیم/ سفیر بلاروس گفت: بلاروس از ایران در ممانعت از تصویب قطعنامه علیه این کشور در مجامع جهانی قدردانی می‌‌کند.

ابوالفضل عموئی رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلاروس امروز(8 آذرماه) با دیمیترى کالتسوف، سفیر جدید بلاروس در تهران دیدار و گفتگو کرد.
عمویى در این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه دو کشور گفت: شناخت ظرفیت ها و توانمندى هاى ایران و بلاروس در عرصه هاى مختلف، نقش بسزایى در کمک به افزایش هرچه بیشتر ارتباطات و همکارى هاى دوستانه فیمابین دارد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: گروه دوستى پارلمانى ایران و بلاروس در مجلس شوراى اسلامى در مسیر کمک به توسعه ارتباطات رو به رشد دو کشور گام بر مى دارد.
وی در ادامه افزود: تقویت ارتباطات دوستانه میان ایران و بلاروس، نقش مهمى در توسعه همکاری هاى دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه اى و بین المللى دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى مجلس یازدهم با انتقاد از سیاست هاى مغرضانه آمریکا در منطقه و جهان از جمله اعمال تحریم هاى ظالمانه علیه دو کشور گفت: ایالات متحده آمریکا همواره در جهت تامین منافع خود و نادیده گرفتن حقوق دیگر کشورها، به اعمال فشار بر کشورهاى مستقل جهان و ایجاد تنش و آشوب در مناطق مختلف مى پردازد.
رئیس گروه دوستى پارلمانى جمهورى اسلامى ایران و بلاروس در بخش دیگرى از سخنانش تصریح کرد: افزایش ارتباط و دیدارهاى مسئولان سیاسى و پارلمانى دو کشور و رایزنى و مشورت در خصوص راه هاى توسعه همکارى هاى تهران - مینسک از اهمیت فراوانى برخوردار است.

دیمیترى کالتسوف سفیر جدید بلاروس در تهران نیز در این دیدار گفت: گسترش همکارى هاى فیمابین دو کشور در حوزه هاى مختلف و مورد علاقه، نزد مسئولان سیاسى و پارلمانى بلاروس مورد توجه و پیگیرى قرار دارد.
وى در ادامه با تأکید بر اینکه روابط ایران و بلاروس از اهمیت زیادى برخوردار بوده و باید مناسبات فیمابین بیش از پیش گسترش یابد، عنوان کرد: حمایت از مواضع دو کشور در مجامع بین المللى نشان دهنده عمق مناسبات و ارتباطات دوستانه و خوب دو کشور است.
دولت و پارلمان بلاروس از اقدامات جمهورى اسلامى ایران و مجلس شوراى اسلامى در ممانعت از تصویب قطعنامه علیه بلاروس و اعمال فشارهاى گوناگون بر آن در مجامع جهانى قدردانى مى کنند.
کالتسوف در پایان این دیدار گفت: توسعه مناسبات فیمابین در عرصه هاى مختلف پارلمانى، سیاسى، اقتصادى، صنعتى، علمى، آموزشى و ورزشى به نفع مردم دو کشور است و نمایندگان مجالس دو کشور مى بایست در جهت رفع موانع و کمک به توسعه همکارى ها گام بردارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar