فارس/ وزیر امور خارجه در دیدار بوگدانف ضمن اعلام آمادگی ایران برای میزبانی نشست سران روند آستانه و همچنین وزرای خارجه در تهران، از نقش فعال روسیه در مذاکرات وین قدردانی کرد.

میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا که به منظور تبادل نظر با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده، بعدازظهر امروز (دوشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. 
در این دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به برگزاری پانزدهمین نشست سران اکو در عشق آباد پایتخت ترکمنستان، از روند همکاری‌ها در سطح منطقه ابراز خرسندی کرد و دیدارهای رئیس جمهور ایران با رهبران کشورهای منطقه را ثمربخش و مثبت خواند. 

دیروز (یکشنبه) هفتم آذر ماه شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان میزبان پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی اکو بود و آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در این نشست شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت. رئیس جمهور همچنین در حاشیه این نشست با برخی سران شرکت کننده از جمله روسای جمهور ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

با اراده جدی، برای رسیدن به توافق خوب و مؤثر، در مذاکرات وین حضور داریم
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار بوگدانف ضمن قدردانی از ایفای نقش فعال روسیه در مذاکرات وین عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده جدی، برای رسیدن به توافق خوب و مؤثر، در این مذاکرات حضور دارد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar