مهر/ رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که طرف غربی به طور کامل و عملی تحریم‌ها ایران را لغو کند، ایران هم همراهی می‌کند و برجام احیا خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی با تاکید بر اینکه غربی‌ها نباید در مذاکره با تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران از زبان تهدید و هشدار استفاده کنند، اظهار داشت: طرف غربی باید تاکنون به خوبی فهمیده باشد که نباید با مقامات ایران تهدیدآمیز سخن بگوید.
وی با بیان اینکه قطعاً زبان تهدید و زور روی ملت ایران و به ویژه دولت انقلابی جمهوری اسلامی ایران تأثیری نمی‌گذارد، گفت: علی رغم اینکه در هشت سال گذشته دولتی غرب‌گرا در کشورمان بر سر کار بود، اما کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل فشارها و تهدیدات مختلف دشمنان جمهوری ایران مقاومت کردند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید خروجی مذاکرات رفع کامل تحریم‌های ایران باشد، تصریح کرد: رفع تحریم‌ها باید به صورت نقد باشد و ما دیگر چیزی را به صورت نسیه از غربی‌ها نمی‌پذیریم.
شجاعی ادامه داد: در صورتی که طرف غربی به طور کامل و عملی تحریم‌ها ایران را لغو کند، جمهوری اسلامی ایران نیز همراهی خواهد کرد، برجام احیا خواهد شد و ما هم به اجرای تعهدات خود بازمی‌گردیم.
وی بیان کرد: در صورتی که رویکرد غربی‌ها مانند گذشته باشد و بخواهند باز هم خلف وعده کنند و تضمین عملی برای رفع کامل تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران ندهند، قاعدتاً جمهوری اسلامی ایران هم انگیزه‌ای برای ادامه مذاکرات و احیای برجام نخواهد داشت.
نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید در یک فرآیند طولانی مدت، رفع تحریم‌ها را راستی آزمایی کنیم، گفت: غربی‌ها باید به صورت عملی به تعهدات خود پایبند باشند و جمهوری اسلامی ایران نیاز به کاغذ و امضای آنان ندارد، بلکه آنان باید در عمل به تعهدات خود پایبند باشند، به گونه‌ای که برای ملت ایران منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.
شجاعی تاکید کرد: بنده این اطمینان را به ملت ایران می‌دهم که اگر برجام منافع واقعی برای اقتصاد کشور و معیشت مردم داشته باشد، حتماً آن را احیا خواهیم کرد، اما اگر غربی‌ها باز هم به دنبال خلف وعده و وقت‌کشی باشند، ما نیازی به ادامه مذاکرات و امضای توافق جدید با آنان نداریم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar