آخرین خبر/ سفیر اسبق فرانسه در آمریکا مدعی شد: با وجود تهدید بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، برجام هم احیا شود هیچ شرکت خارجی یک سنت هم در ایران سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

"جرارد آرود" در رشته توییت‌هایی از بدبینی خود نسبت به احیای برجام خبر داده و دلایل آن را بر شمرده است. این دیپلمات فرانسوی در توییتی نوشته است: " حتی اگر برجام احیا شود، هیچ شرکت غربی جرات نمی‌کند یک سنت در ایران سرمایه‌گذاری کند، هیچ بانک غربی هیچ معامله‌ای در ایران را با تهدید بازگشت تحریم‌های آمریکا در سال ۲۰۲۵ تامین مالی نمی‌کند. یک بار کافی بود. ایرانی‌ها این را می‌دانند."

او در ادامه رشته توییت‌ها نوشت: " از سویی دولت آمریکا به دلیل مخالفت حزب ‌جمهوری ‌خواه، مخالفت بسیاری با ایران و گوش‌به‌زنگی اسراییل دست‌بسته است. آمریکا نمی‌تواند امتیازات زیادی اعطا کند. از طرف دیگر ایران تمایلی به اعطای امتیاز در ازای رفع جزئی یا موقت تحریم‌ها ندارد." آرود افزود: " ایران ممکن است این را در نظر بگیرد که به مرور و با کمک چین روسیه و دیگران فشار حداکثری را تضعیف خواهد کرد و در نهایت، قابلیت هسته‌ای بهترین تضمین برایش در آینده خواهد بود."

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar