تابناک/ مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: مجلس در حال بررسی طرحی برای برگزاری تجمعات است، اما هنوز این طرح جمع بندی و نهایی نشده است. 
محسن اسلامی در نشستی خبری درباره مصوبات جلسه امروز کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اظهار کرد: تقاضای تاسیس حزب همدلی و توسعه ملی در جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب طرح شد و مورد بررسی قرار گرفت و کمیسیون با فعالیت این حزب در سطح و گستره استانی و با تغییر عنوان موافقت کرد.
او بیان کرد: همچنین تقاضای تاسیس حزب معلمان و فرهیختگان ایران اسلامی در جلسه کمیسیون مطرح شد که کمیسیون با فعالیت این حزب نیز در گستره استانی و با تغییر عنوان موافقت کرد.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور ادامه داد: گزارش برگزاری مجمع عمومی مجمع نیروهای خط امام در جلسه کمیسیون طرح و مورد تایید قرار گرفت. گزارش مجمع عمومی انجمن اسلامی دانشگاهیان اصفهان هم طرح شد که مورد تایید قرار گرفت.
او همچنین اظهار کرد: بر اساس مواد ۱۸ و ۱۹ قانون احزاب، دبیرخانه کمیسیون نسبت به اعمال فرایند رصد، پایش و نظارت مستمر در خصوص عمل به مصوبات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در حیطه احزاب ملی استانی اقدامات لازم را در دستور کار قرار می دهد.
اسلامی تاکید کرد: دولت سیزدهم تاکید دارد فضای آرام و شادابی را برای احزاب فراهم کند و این مساله برای وزارت کشور در اولویت قرار می‌گیرد. هرچه پایبندی به قوانین بیشتر باشد، رابطه بهتری بین احزاب و وزارت کشور شکل می گیرد.
او در پاسخ به پرسشی درباره تعیین مکان برای برگزاری تجمعات گفت: مصوبه قبلی در خصوص تعیین اماکن برای برگزاری تجمعات توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده است، اما مجلس در حال بررسی طرحی برای این منظور است که همکاران ما در وزارت کشور با مجلس در این زمینه تعامل دارند و در جلسات شرکت می کنند، اما هنوز این طرح جمع بندی و نهایی نشده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar