نماد آخرین خبر

انتقاد سفیر ایران در اسپانیا از بی‌عملی اروپا در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا

منبع
ايسنا
بروزرسانی
انتقاد سفیر ایران در اسپانیا از بی‌عملی اروپا در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا

ایسنا/ سفیر ایران در اسپانیا گفت‌: دولت قبلی آمریکا به صورت یکجانبه و با نقض قوانین بین‌المللی از توافق هسته‌ای خارج شد و رئیس‌جمهور فعلی این کشور نیز به وعده خود برای بازگشت فوری به توافق عمل نکرد.

حسن قشقاوی طی سخنانی در جمع مسئولان، اساتید و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بنیاد مطالعات راهبردی و بین‌المللی اسپانیا، به تشریح رئوس سیاست خارجی کشورمان با محوریت مذاکرات وین در رابطه با برنامه هسته‌ای و همچنین مسائل منطقه‌ای از جمله وضعیت افغانستان پس از خروج نیروهای غربی پرداخت.

قشقاوی در این نشست تاکید کرد:  اگر امروز شاهد برگزاری مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی هستیم به این دلیل است که دولت قبلی آمریکا به صورت یکجانبه و با نقض قوانین بین‌المللی از توافق هسته‌ای خارج شد و رئیس‌جمهور فعلی این کشور نیز به وعده خود برای بازگشت فوری به توافق عمل نکرد.

سفیر کشورمان در ادامه به وضع تحریم های شدید آمریکا علیه مردم ایران و آثار و پیامدهای آن بر روابط تجاری با دیگر کشورها از جمله اسپانیا پرداخت و تاکید کرد : اتحادیه اروپا هم عملا هیچ اقدام مؤثری‌ در برابر تحریم های ظالمانه واشنگتن انجام نداد.

وی تصریح کرد : علی رغم همه بدعهدی‌های طرف غربی، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود مجددا مذاکره با گروه ۴+۱ در وین را با هدف لغو کامل تحریم‌ها در دستور کار قرار داده است.

سفیر ایران در ادامه  این نشست دوساعته به پرسش‌های مختلف اساتید و دانشجویان پیرامون آخرین تحولات مرتبط با سیاست خارجی کشورمان از جمله در خصوص افغانستان نیز پاسخ داد.

قشقاوی تاکید کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت مشارکت همه اقوام در دولت فراگیر افغانستان استوار است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر