فارس/ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از نحوه عملکرد هیات رئیسه مجلس در بررسی طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای انتقاد کرد.

  عبدالحسین روح الامینی نجف‌آبادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی با اشاره به ماده 20 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص وظایف و اختیارات رئیس مجلس و هیأت رئیسه اظهار داشت: امروز شاهد تخلف آشکار رئیس مجلس و هیأت رئیسه بودیم که ابتدا اعلام کردند کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی رأی نیاورده و وارد دستور بعدی شدند و در میانه دستور سوم، اعلام کردند که دستگاه رأی‌گیری چند نفر قطع بوده و کلیات رأی آورده است.

وی افزود: اگر دستگاه این آقایان قطع بوده، همان موقع و هنگام رأی‌گیری باید اعلام می‌کردند و این موضوع لحاظ می‌شد؛ این بدعت در اداره جلسه است و باید برطرف شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این بدعت را اصلاح کنید وگرنه طبق قانون آیین نامه داخلی ما مجبور به استیضاح رئیس و هیأت رئیسه یا شکایت به کمیسیون اصل نود و حتی استعفا می‌شویم.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت:‌ این مسأله را به انفورماتیک داده‌ایم که بررسی کنند، امروز هم در هیأت رئیسه آن را بررسی می‌کنیم و جواب می‌دهیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar