نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

جزئیات دیدار دیپلمات روس با رئیس هیات مذاکره‌کننده ایران در وین

منبع
فارس
بروزرسانی
جزئیات دیدار دیپلمات روس با رئیس هیات مذاکره‌کننده ایران در وین

فارس/ نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین گفت که با رئیس هیئت ایرانی در مذاکرات دیدار کرده و با وی درباره مسائل باقیمانده برای رسیدن به توافق، مذاکره کرده است.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش از دیدار خود با «علی باقری» رئیس هیئت مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین خبر داد.

وی در پیامی توییتری نوشت: «امروز از گفت‌وگوی بسیار جالب، حرفه‌ای و عمیق با هیئت ایرانی در مذاکرات وین درباره برجام لذت بردم».

اولیانوف ادامه داد: «ما بر روی مسائل باقیمانده که باید قبل از دستیابی به توافق برای احیای برجام حل و فصل شوند، تمرکز کردیم».

اولیانوف امروز نیز از دیدار خود با «انریکه مورا» نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین خبر داده بود. 

وی روز گذشته نیز در مصاحبه با خبرگزاری «ایتارتاس» روسیه تصریح کرد که گفت‌وگوهای وین برای احیای برجام در مرحله پایانی خود قرار دارد و شانس دستیابی به توافق پیش از پایان ماه جاری میلادی بسیار زیاد است.

دور هشتم مذاکرات وین به منظور رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ماه و بعد از تنفسی ۱۱ روزه برای مشورت هیأت‌ها با پایتخت‌هایشان با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) در پایتخت اتریش از سر گرفته شد و از آن زمان تاکنون در سطوح و فرمت‌های مختلف در حال برگزاری است.

در ساعات پایانی چهارشنبه شب ۲۷ بهمن ماه نیز «علی باقری» مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در وین در توئیتی نوشت: بعد از هفته‌ها مذاکرات فشرده، بیش از هر زمان به توافق نزدیک شده‌ایم، اما تا وقتی درباره همه‌ چیز توافق نشده باشد، درباره هیچ چیز توافق نشده است. واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه چهار سال گذشته لازمه تحقق این هدف است. زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مذاکراتی ما فرارسیده است.

«حسین امیرعبداللهیان» رئیس دستگاه دیپلماسی هم در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین اظهار داشت: اراده ما رسیدن به توافق خوب در کمترین زمان است، ولی این که چند روز و یا چند هفته طول بکشد، کاملا به رفتار و اراده آمریکا و توجه اروپا به اصول و قواعد مذاکره و حقوق مشروع ایران وابسته است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر