نماد آخرین خبر

آصفری: فعلا قصد استیضاح نداریم

منبع
فردا
بروزرسانی
آصفری: فعلا قصد استیضاح نداریم

فردا/ نماینده مجلس گفت: مجلس نماینده مردم است و به طور جد مطالبات آنها را دنبال می کند؛ هر هفته نمایندگان سئوالاتی را از وزرا در کمیسیون های مختلف مطرح می کنند بنابراین این طور نیست که ما میرزا بنویس دولت باشیم.

با توجه به احتمال استیضاح برخی وزرا در مجلس، در روزهای اخیر اخباری درباره تغییراتی در ترکیب کابینه مطرح بود و این تحلیل در محافل رسانه ای وجود داشت که «دولت ترجیح می دهد خود برای اصلاح کابینه اقدام کند» اما سخنگوی دولت این اخبار تکذیب کرد.
محمدحسن آصفری در گفتگو با فردا درباره تغییرات کابینه و احتمال استیضاح برخی وزرا در مجلس گفت: استیضاح جدی هیچ کدام از وزرا در دستورکار مجلس قرار ندارد. البته نمایندگان مجلس درباره عملکرد برخی وزرا گله‌مند و معترض هستند اما کار به جایی نرسیده که نمایندگان دنبال استیضاح باشند.

وی افزود: وزرا به مجلس می آیند و در کمیسیون های مختلف به سئوالات و انتقادهای نمایندگان پاسخ می دهند، بعضا هم موضوعات رفع می شود اما فعلا استیضاح هیچ وزیری در دستورکار مجلس قرار ندارد.


این نماینده اصولگرای مجلس درباره رایزنی بین دولت و مجلس برای اصلاح کابینه بدون انجام استیضاح اظهار کرد: نمایندگان به عنوان مجلس شورای اسلامی چنین اقدامی را انجام ندادند، البته شاید کسی به طور انفرادی این توصیه را داشته باشد.

آصفری درباره تأثیر تداوم گرانی ها بر قضاوت مردم راجع به نوع نظارت مجلس بر دولت اظهار کرد: البته دولت تنها مقصر وضع موجود نیست اما مجلس نماینده مردم است و به طور جد مطالبات آنها را دنبال می کند؛ هر هفته نمایندگان سئوالاتی را از وزرا در کمیسیون های مختلف مطرح می کنند بنابراین این طور نیست که ما میرزا بنویس دولت باشیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر