نماد آخرین خبر

تبادل نظر وزرای امور خارجه ایران و برونئی

منبع
تسنيم
بروزرسانی
تبادل نظر وزرای امور خارجه ایران و برونئی

تسنیم/ در تماس تلفنی امیرعبداللهیان و داتو اریوان یوسف وزیر امور خارجه برونئی دارالسلام، طرفین در مورد مناسبات دو جانبه گفت‌وگو کردند.

حسین امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید فطر، بر اهمیت همکاری با کشورهای مسلمان، دوست و آسیایی در سیاست خارجی دولت جدید ایران تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با ابراز امیدواری به دیدار حضوری وزیر خارجه برونئی در تهران، افزود، جمهوری اسلامی ایران  از توسعه روابط با برونئی دارالسلام استقبال می کند.
امیرعبداللهیان همچنین از فعالیت مفتی برونئی در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران قدردانی و بر لزوم وحدت میان کشورهای اسلامی برای مقابله با افراط‌گرایی تاکید کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از مواضع مثبت برونئی در مجامع بین‌المللی، خواستار برگزاری کمیته فنی دو کشور و افزایش روابط فنی، تجاری، علمی و اقتصادی ایران و برونئی شد.

امیر عبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت اوضاع در فلسطی اشغالی و محکوم نمودن جنایات صهیونیستها، صدای واحد مسلمانان و ملت های مسلمان در روز قدس را مهمترین نشانه زنده بودن آرمان فلسطین و مقاومت برای آزادی قدس شریف دانست.
وزیر خارجه برونئی نیز در این گفتگوی تلفنی با استقبال از افزایش روابط در سطوح و زمینه‌های مختلف با ایران و ابراز امیدواری برای سفر به تهران، خواستار برگزاری نشست کمیته فنی دو کشور در برونئی شد و تاکید کرد همکاری‌های دو کشور در سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد باید ادامه داشته باشد.
اریوان یوسف همچنین ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، از تشکیل جلسه ویژه سازمان همکاری اسلامی در مورد تحولات سرزمین‌های اشغالی حمایت کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره