ایسنا/ نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ است گرچه جنگ ادامه یافت اما صدام و همه دنیا می دانستند ملتی که در ان شرایط بتواند خرمشهر را آزاد کند، پیروز جنگ است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین موسی‌پور در سخنانی در جلسه ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق‌ بشر آمریکایی و بزرگداشت شهدای هفتم تیر که روز دوشنبه با حضور تعدادی از روسا و نمایندگان نهادها و دستگاه های عضو این ستاد برگزار شد، گفت: در آستانه یک حادثه بزرگ و پیروزی شگفت آور، سوم خرداد که از نقاط تعیین کننده در تاریخ جنگ تحمیلی است هستیم. روزی که خرمشهر عزیز به سرزمین مان بازگشت. صدام با محاسبات غلط و تحریک قدرت های بزرگ در شهریور ۵۹ حمله به کشورمان را آغاز کرد با این پیش بینی که می تواند در مدت کوتاهی شهرهای ما را تصرف کند و همه پیش‌بینی‌ها به نظر درست می‌آمد و لشکرکشی صدام یک محاسبه حساب شده داشت.

وی ادامه داد: در دوم آبان ۵۹ خرمشهر را عراق اشغال کرد. ۵۷۸ روز این شهر در اشغال بود و استحکامات دفاعی سنگینی را در این مدت در خرمشهر ایجاد کردند. قبل از آزادسازی خرمشهر نیروهای نظامی فرانسوی بازدیدی از شهر و استحکامات ایجاد شده داشتند و می گفتند امکان باز پس گیری شهر وجود ندارد و صدام با اطمینان گفته بود اگر ایران بتواند خرمشهر را باز پس بگیرد، کلید بصره را به آنها می دهم. اما این غیرممکن، ممکن شد و توسط رزمندگان اسلام آزاد شد.

وی ادامه داد: تا ۲۴ ساعت بعد از آزادی خرمشهر رسانه های دنیا این خبر را باور نمی کردند. اما وقتی گزارش های خبری مختلف منتشر شد مجبور شدند این خبر را اعلام کنند.

موسی پور گفت: فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ جنگ است گرچه جنگ ادامه یافت اما صدام و همه دنیا می دانستند ملتی که در آن شرایط بتواند خرمشهر را آزاد کند پیروز جنگ است. این جمله امام خمینی که خرمشهر را خدا آزاد کرد، عظمت و اهمیت این کار را نشان می دهد به این معنا که بدانیم، همه نصرت ها از زاویه خداست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و شهدای کشور در عرصه‌های مختلف و نیز جبهه مقاومت به ویژه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سلام می فرستیم به آخرین مسافر این قافله نورانی شهدا شهید خدایی که آسمانی شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar