ایرنا/ محمد جواد لاریجانی با تاکید بر اینکه باید هزینه اقداماتی مانند ترور را بسیار بالا ببریم، گفت: بدون شک رژیم صهیونیستی و نوکران منافقین در این قضیه دخیل هستند و رژیم اسرائیل قطعاً هزینه سنگینی می‌پردازد همانطور که کل هستی آنها در حال تزلزل است.

شهید صیاد خدایی عصر روز یکشنبه اول خرداد در خیابان مجاهدین اسلام تهران ترور شد بعد از این اتفاق کارشناسان امنیتی تاکید داشتند، این عملیات تروریستی عبور بدون حساب از خط قرمز ایران است که بسیاری از معادلات را تغییر می‌دهد. دیروز که جواد لاریجانی برای انجام یک مصاحبه تفصیلی مهمان خبرگزاری ایرنا بود، با او درباره موضوعات مختلفی گفت‌وگو کردیم که مشروح آن به زودی منتشر می‌شود، آنچه در ادامه می‌آید بخشی از سخنان لاریجانی درباره حادثه ترور اخیر و سالگرد دوم خرداد است: 

محمدجواد لاریجانی قائم مقام اسبق وزارت خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به ترور و شهادت شهید صیادخدایی اظهار داشت: بحث استفاده از اهرم تروریسم علیه انقلاب از روز تولد جمهوری اسلامی شروع شده و استفاده از آن علیه جمهوری اسلامی به این دلیل است که اهرم‌های دیگر موثر نیست چراکه اگر بتوانند کودتا کرده یا مشکلات دیگری مانند حمله نظامی مستقیم انجام دهند، حتماً این کار می‌کنند اما وقتی این کارها با محاسباتی که دارند محکوم به شکست می‌شود دست به ترور می‌زنند.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه افزود: ما باید داستان را درست بخوانیم، ترورهایی که علیه دانشمندان و سرداران ما در دستگاه‌های نظامی انجام می‌شود ناشی از این است که پروژه‌های آمریکا، غرب و صهیونیسم علیه جمهوری اسلامی ناکام مانده است.

وی با بیان اینکه این ترورها گرچه در جایی به انسان‌ها زخم می‌زند اما هدف اصلی آنها از بین بردن کامل نظام جمهوری اسلامی بوده است، گفت: چیزی که غرب به‌دنبال آن است، نظامی است که سه ویژگی دیکتاتوری، سکولار بودن و وابستگی را داشته باشد.

** رژیم صهیونیستی قطعاً هزینه سنگینی می‌پردازد

لاریجانی با تاکید بر اینکه باید هزینه اینگونه اقدامات را بسیار بالا ببریم، تصریح کرد: بدون شک رژیم صهیونیستی و نوکران منافقین در این قضیه دخیل هستند، البته رژیم صهیونیستی قطعاً هزینه سنگینی می‌پردازد همانطور که کل هستی آنها در حال تزلزل است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه داد: نقش جمهوری اسلامی در مقاومت نقش کاملا آشکاری است و موضوعی که سبب شده آنها شب‌ها خواب نداشته باشند، به دلیل قدرت مقاومت است و نقش ایران هم در مقاومت پنهان نیست اما در عین حال این شیطنت‌ها پاسخ دارد زیرا به جز گذشتن از خط قرمز، این اتفاق تجاوز بزرگ به حقوق ملت ما محسوب می‌شود.

** پاسخ ایران به ترور اخیر به‌اندازه، قوی و بجا خواهد بود

وی تصریح کرد: من تردید ندارم که این ترور پاسخ خواهد گرفت، ضمن اینکه پاسخ‌های ما بچه‌گانه نیست و دشمن این را می‌داند که ما  به‌اندازه، قوی و بجا این کار را انجام می‌دهیم.

لاریجانی افزود: ما باید مانند دهه‌های گذشته که ریشه تروریسم را در کشور به نحو عظیمی خشکاندیم و هزینه آن را بالا بردیم اکنون هم همین کار را انجام دهیم و یادمان باشد چیزی که غرب و رژیم صهیونیستی از آن در هراس هستند ماندن در جای خود و بر سر مبنا ایستادن است.

دبیر سابق ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: شما امروز می‌بینید وقتی سید حسن نصرالله صحبت می‌کند، رژیم صهیونیستی شب خواب ندارد چراکه حرف او قول سدید است و سخن دروغ بر زبان نمی‌آورد و هر حرفش مبنا دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar