logo

الهیان: چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه به شکست بیانجامد، مسیر اقتدار ایران طی خواهد شد

منبع
مهر
بروزرسانی
الهیان: چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه به شکست بیانجامد، مسیر اقتدار ایران طی خواهد شد

مهر/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت روحانی کشور را هشت سال معطل مذاکرات کرد اما دیگر این کار را نمی‌کنیم و اقتصاد کشور را به مذاکرات شرطی نخواهیم کرد.

زهره الهیان در گفتگو با مهر، درباره قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام، اظهار داشت: متأسفانه در این قطعنامه جمهوری اسلامی ایران به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم شد که این پاسخ به حسن‌نیت و شفافیت ایران کاملاً غیرمنصفانه، سیاسی و مغرضانه است.

وی با بیان اینکه این قطعنامه تحت تأثیر لابی صهیونیسم صادر شده است، گفت: صدور قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی ایران نباید بیشتر از آنچه گذشت، به این حسن‌نیت و شفاف‌سازی خود ادامه دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: بعد از تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، باید بخشی از دوربین‌ها قطع می‌شد که بر اساس حسن نیت ایران، این دوربین‌ها قطع نشد و ضبط ادامه پیدا کرد. البته این مسئله مورد انتقاد مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این قطعنامه ضد ایرانی قاعدتاً باید همین دوربین‌ها هم قطع شود. مطالبه مجلس افزایش سرعت غنی‌سازی است که این اتفاق افتاد و ما نشستی هفته گذشته با مسئولان سازمان انرژی اتمی در این خصوص داشتیم. پاسخ ایران به این قطعنامه این است که ملت ایران تحت تأثیر فشار و تحمیل قرار نمی‌گیرد و این نوع اقدامات، اثر معکوس بر همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد داشت.

سانتریفیوژهای جدید نصب خواهد شد

الهیان تاکید کرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده، بخشی از دوربین‌های فراپادمانی قطع می‌شود، سرعت غنی سازی بالاتر می‌رود و سانتریفیوژهای جدید نصب خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیاز بود که این پاسخ مقتدرانه به طرف مقابل داده شود تا آنان تلقی نکنند که همکاری ایران با آژانس باید فراتر از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها باشد. ما معتقدیم که باید از حقوق ملت ایران و حق مسلم هسته‌ای کشورمان در مسیر صلح آمیز دفاع شود.

وی افزود: از طرف دیگر، تأثیر منفی این نوع اقدامات و صدور قطعنامه علیه ایران بر مذاکرات هسته‌ای مسجل است و ما باید در مسیر مذاکرات هسته‌ای تجدیدنظر کنیم چرا که پاسخ حسن نیت و همکاری جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه‌هایی است که علیه ایران صادر می‌شود. بر اساس اصل حکمت و عزت ملت ایران، باید پاسخ قاطع به طرف مقابل داده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما باید از ظرفیت‌های داخلی خود بیشترین استفاده را داشته باشیم و از ظرفیت نخبگان جوان و فعالان اقتصادی کشورمان استفاده کنیم. باید از تولید داخلی حمایت کنیم که زیرساخت آن در مجلس در قالب تصویب قوانین فراهم شده است.

الهیان اظهار داشت: دولت روحانی کشور را هشت سال معطل مذاکرات کرد اما دیگر این کار را نمی‌کنیم و اقتصاد کشور را نسبت به مذاکرات شرطی نخواهیم کرد. باید بتوانیم با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، مسیر خودمان را طی کنیم. امروز کشور به نقطه‌ای از پیشرفت و اقتدار رسیده است که بتواند تحریم‌ها را خنثی و بی اثر کند.

وی تاکید کرد: چه مذاکرات به نتیجه برسد و چه به شکست بیانجامد، مسیر پیشرفت و اقتدار ایران در گام دوم انقلاب طی خواهد شد. مهم این است که مسیر انتفاع اقتصادی ملت ایران و پیشرفت کشور به دست جوانان خودمان طی شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره