logo
  1. برگزیده
سیاسی

اولیانوف: طرفین غربی با ارائه قطعنامه، توافق در وین را در معرض خطر قرار دادند

منبع
ايسنا
بروزرسانی
اولیانوف: طرفین غربی با ارائه قطعنامه، توافق در وین را در معرض خطر قرار دادند

ایسنا/ نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی بحران ایجاد شده بر سر دوربین‌های آژانس اتمی در ایران را "دست ساز" خواند.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین نوشت: بحران بر سر دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی "دست ساز" است. صادقانه نمی‌توانم درک کنم که چرا شرکت‌کنندگان غربی در مذاکرات وین بر سر برجام تصمیم گرفته‌اند که با قرار دادن قطعنامه بر سر ایران بر روی میز شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مذاکرات را بیشتر در معرض خطر قرار بدهند.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری به خبرنگاران گفت: ما مطلع شدیم که ۲۷ دوربین در ایران قطع خواهند شد. این مسئله قطعا چالشی جدی در توانایی‌مان برای تداوم فعالیت در این کشور ایجاد می‌کند.
مدیرکل آژانس در ادامه عنوان کرد که اگر این مسئله در سه الی چهار هفته حل نشود، "ضربه‌ای مرگبار" خواهد بود.
وی تصریح کرد که ۴۰ دوربین آژانس بین المللی اتمی همچنان به فعالیت خود در ایران ادامه خواهند داد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: در ۹ ژوئن ۲۰۲۲ بازرسان آژانس دوربین‌های نظارتی آژانس را از مرکز تحقیقات تهران و دو کارگاه قطعات سانتریفیوژ در اصفهان خارج کردند.
در این گزارش همچنین آمده است که دوربین‌ها و داده‌های جمع‌آوری‌شده، همگی در یک انبار زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره