جماران/ رئیس انجمن روزنامه نگاران ایران، در واکنش به صحبت های آیت الله سیدحسن عاملی ، امام جمعه اردبیل پیرامون خبرنگاران و روز خبرنگار گفت: من به امام جمعه اردبیل درود می فرستم و او را ستایش می کنم. اگر فدراسیون جهانی روزنامه نگاران می خواست وظیفه آرمانی خبرنگاران را تبیین کند شاید از همین جملات عمیق و دقیق استفاده می کرد.

 شمس الواعظین سردبیر سابق رسانه های اصلاح طلبان و استاد روزنامه نگاری از امام جمعه اردبیل تجلیل کرد.

ماشاالله شمس الواعظین، رئیس انجمن روزنامه نگاران ایران، در واکنش به صحبت های آیت الله سیدحسن عاملی ، امام جمعه اردبیل پیرامون خبرنگاران و روز خبرنگار گفت: من به امام جمعه اردبیل درود می فرستم و او را ستایش می کنم. اگر فدراسیون جهانی روزنامه نگاران می خواست وظیفه آرمانی خبرنگاران را تبیین کند شاید از همین جملات عمیق و دقیق استفاده می کرد.

وی افزود: این سخنان دقیق التیام بخش پاره ای از زخم های روزنامه نگاری در دهه های گذشته است و امیدوارم این نگاه و این حرف ها که چنین منسجم و معنادار وظیفه روزنامه نگاری را تبیین کرد به همه ارکان نظام به ویژه ارکان قانونگذاری کشور تسری پیدا کند.

لازم به ذکر است نماینده ولی فقیه در اردبیل دیروز و در خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز خبرنگار گفت: نگاشتن خبر برای انعکاس واقعیت‌ها و فراهم کردن زمینه نعمت بزرگ آگاهی برای انسان ‌ها یک امر قدسی است از انعکاس واقعیت ها همه باید خوشحال باشند فرار از واقعیت یا ترس از واقعیت یا ترس از انعکاس واقعیت اصلی‌ترین مانع پیشرفت است. خبرنگاران چشمان بیدار ملت‌ها و بزرگ امانت داران واقعیت ها و نترس ترین دیده بانان جامعه هستند. حکومت های استبدادی که در سایه غفلت ملت به حیات استبدادی خود ادامه می‌دهند همیشه با خبرنگاران امین و صادق مشکل دارند یک حکومت آرمانی همیشه امنیت خبرنگار را امنیت خود می‌داند و زمینه جرات و حریت را در آنها فراهم می کند.

امام جمعه اردبیل با توصیف شاخص های خبرنگار آرمانی بیان کرد: خبرنگار آرمانی نیز روی حرمت قلم و مصالح کلان وطن معامله نمی‌کند قلم را نه در مسیر انتقام و نه در مسیر منافع شخصی و نه وسیله ای برای قلب واقعیات قرار نمی دهد و حرمت قسم به قلم در کتاب آسمانی را نگه می دارد خبرنگاران در دنیا در معرض چند خطر هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar