نماد آخرین خبر

رئیس اقلیم کردستان عراق: چشم‌انداز ما برقراری بهترین روابط با ایران است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رئیس اقلیم کردستان عراق: چشم‌انداز ما برقراری بهترین روابط با ایران است

ایرنا/  «نچیروان ادریس مصطفی بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق گفت: چشم انداز این اقلیم برقراری بهترین روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

«نچیروان بارزانی» عصر امروز سه شنبه در دیدار با «محمدصادق معتمدیان» استاندار آذربایجان غربی با اشاره به رابطه دیرینه اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران بر تقویت این روابط در همه زمینه‌ها تاکید کرد.  

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی دفتر نچیروان بارزانی صادر شد، وی بیان کرد که چشم‌انداز اقلیم کردستان برقراری بهترین روابط و همکاری با کشورهای همسایه است.  

در بیانیه آمده است که در این دیدار، رئیس اقلیم کردستان عراق و استاندار آذربایجان غربی درباره روابط این اقلیم و جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کردند و همکاری و هماهنگی بیشتر در روابط اقتصادی و مبادلات تجاری بین دو طرف و ورود زائران عتبات و گردشگران از ایران به عراق که از طریق گذرگاه‌های مرزی بین کردستان عراق و ایران انجام می‌شود را مورد بررسی قرار دادند. 

نچیروان بارزانی: چشم انداز اقلیم کردستان برقراری بهترین روابط با ایران است

هیات ایرانی از سفر به اقلیم کردستان و دیدار با «نچیروان بارزانی» ابراز خرسندی و تاکید کرد که تمام تلاش‌ها و تسهیلات کافی برای تقویت بیشتر روابط تجاری بین دو طرف به کار گرفته می‌شود. 

پیشتر، «محمد صادق معتمدیان» استاندار آذربایجان غربی صبح امروز سه شنبه با «مسرور بارزانی» نخست وزیر دولت محلی اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرده بود. 

در این دیدار که با حضور «نصرالله رشنودی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل برگزار شد، راههای تقویت روابط دوجانبه به ویژه تبادلات تجاری و تسهیل امور حمل و نقل و گردشگری بر اساس منافع مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره