نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

آیا دوران زندان «مهدی جهانگیری» تمام شده است؟

منبع
فارس
بروزرسانی
آیا دوران زندان «مهدی جهانگیری» تمام شده است؟

فارس/ پس از اینکه مدتی خبری از مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس‌جمهور سابق نبود، وی امروز در حال بازدید از مجتمع فولاد بناب دیده شده است.

مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهور سابق در سال‌های گذشته به اتهام «قاچاق حرفه‌ای ارز» به دو سال زندان، توقیف اموال و جزای نقدی محکوم شد. 

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی وقت قوه قضائیه ایران گفته بود که جهانگیری به غیر از قاچاق حرفه ای ارز در پرونده دیگری نیز به اتهام «تحصیل مال نامشروع «محکوم شده و این حکم قطعی است.

پس از اینکه مدتی خبری از مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری و برادر معاون اول رئیس‌جمهور سابق نبود، وی امروز در حال بازدید از مجتمع فولاد بناب دیده شده است.


برخی از افرادی که جهانگیری را در شرکت دیده‌اند معتقدند که دوران محکومیت جهانگیری به پایان رسیده، برخی نیز تاکید دارند که وی در مرخصی است، که لازم است اطلاعات دقیق در این باره را دستگاه قضا اعلام کند و خبرگزاری فارس نیز پیگیر این موضوع خواهد بود.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام قوه قضائیه ایران مهدی جهانگیری در پرونده «قاچاق حرفه ای ارز» به مبلغ ۶۰۷ هزار و صد یورو و ۱۰۸ هزار دلار به دو سال حبس، ضبط ارز و جزای نقدی چهار برابر بهای ریالی ارز قاچاق شده محکوم و در پرونده دیگری به اتهام « تحصیل مال نامشروع» به مبلغ بیش از ۴۵۶ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال به تحمل دو سال حبس و رد مال محکوم شده است.

مهدی جهانگیری، برادر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم است. او سهامدار عمده بانک گردشگری است. گفته شده جهانگیری در سال ۱۳۸۸، با سرمایه ۲۰ میلیارد تومان شرکت «سمگا» را تاسیس کرد. شرکت خصوصی «سمگا» مخفف شرکت « سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران» است.

جهانگیری پس از آن بانک گردشگری، مجمتع فولاد صنعت بناب، شرکت سرمایه‌گذاری نگین، هلدینگ صنایع و معادن ماهان، توسعه امید افق گردشگری، شرکت افق گردشگری ایرانیان، مرکز آموزشی علمی کاربردی کاراد، شرکت باشگاه گردشگری ایرانیان، شرکت کارت گردشگری پارس، شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران و چند شرکت تجاری و بازرگانی دیگر را نیز تاسیس کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر